birgün

9° PARÇALI BULUTLU

CHP'li belediye başkanlarından Kaftancıoğlu'na destek, yargıya tepki

CHP'li belediye başkanları, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaların onanmasına ve getirilen siyasi yasak kararına tepki gösterdi. İBB Başkanı İmamoğlu, "Bu kararı siyasi buluyor ve kınıyorum. Başkanımızın yanındayım. Destek için yanına gidiyorum" derken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Kaftancıoğlu’na verilen hukuksuz hapis cezası ve siyaset yasağı adalet ve demokrasiye yeni bir darbedir" ifadelerine yer verdi.

SİYASET 12.05.2022 16:16
CHP'li belediye başkanlarından Kaftancıoğlu'na destek, yargıya tepki
Abone Ol google-news

Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını açıkladı. Yargıtay'ın kararına göre, Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı ceza onanırken yargılandığı 2 dava ise düşürüldü. Kaftancıoğlu'nun cezası onanan 3 davada aldığı cezaların toplamının ise 4 yıl 11 ay olduğu belirtildi.

CHP'li belediye başkanları, söz konusu karara tepki gösterirken Kaftancıoğlu'na destek verdiklerini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "CHP İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’daki değişimi birlikte adımladığımız yol arkadaşımdır. Bu kararı siyasi buluyor ve kınıyorum" dedi. İmamoğlu, Kaftancıoğlu'na verdiği desteği, "Başkanımızın yanındayım. Destek için yanına gidiyorum" sözleriyle ifade etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, Kaftancıoğlu'na verilen cezayı, adalet ve demokrasiye yeni bir darbe olarak niteledi. Karalar, "Benzer utançlar geçmişte de yaşandı ve milletimiz hiçbir zaman bunları affetmedi. Adalet er geç tecelli edecektir. Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir" ifadelerine yer verdi.

Gelen diğer tepkiler ise şöyle:

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol