birgün

26° AÇIK

BİRGÜN EGE 19.07.2021 21:25

CHP'li Çiğli Belediyesi'nden geri adım

Sosyal tesislerinde çalışan 72 işçiyi Kod-46'yı gerekçe göstererek işten çıkaran CHP'li Çiğli Belediyesi'nden geri adım geldi. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, işçilerin, işe geri aldığını açıkladı.

CHP'li Çiğli Belediyesi'nden geri adım

BİRGÜN EGE

İzmir’de CHP’li Çiğli Belediyesi iştiraki Çiğli Gıda Şirketi’ne bağlı Akvaryum Kafe Restoran’da çalışan DİSK’e bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası üyesi 72 işçi, Kod-46 gerekçe gösterilerek cuma günü işten çıkarıldı.

3 gündür eylem gerçekleştiren işçileri, bugün Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü işçileri ziyaret etti.

Ziyarette işçilerle sorunu çözen Gümrükçü, işçilerin, işe geri aldığını açıkladı.

Gümrükçü yaptığı açıklamada, “Akvaryum Kafe’deki emekçi kardeşlerimizle bayramlaştık ve ailemiz içinde yaşanan sorun çözüldü. Emekçilerimizle aramıza kimse giremez bu da böyle bilinsin” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol