birgün

19° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 12.01.2020 20:21

CHP'li Erdoğdu: Erdoğan ve ekibi gidici

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iktidarın yapılacak ilk seçimde gideceğini belirterek, “Hepsi İngiltere’ye kaçma derdinde. Ama onlara kötü bir haberim var, çaldıklarını geri verecekler” dedi

CHP'li Erdoğdu: Erdoğan ve ekibi gidici

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iktidarın yapılacak ilk seçimde gideceğini belirterek, “Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim: Bu adam gidici. Kalma ihtimali asla yok. Bütün iş dünyası, bürokrasi dünyası ve yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın” dedi.

Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Erdoğdu, insanların işsizlikten kırıldığını, fabrikaların kapandığını, çiftçiliğin bittiğini, esnafın kan ağladığını kaydederek, tüm bu ortamda iktidarın Kanal İstanbul projesini gerçekleştirmek istediğini dile getirerek şunları söyledi:

“İstanbul’un seçilmiş bir belediye başkanı var. Ve o bilimsel sonuçlara dayanarak Kanal İstanbul’un şehre büyük zarar vereceğini söyleyerek karşı çıkıyor. Sen seçilmiş bu adamın kentine ne hakla Cumhurbaşkanı sıfatıyla müdahale ediyorsun. O gelse senin sarayına karışsa ne olacak? Yaptığın Anayasa’ya aykırı. Orada Araplara sattığın, Katarlılara sattığın araziler rant yapsın diye 75 milyar yatırım yapmaya kalkıyorsun. Bu nasıl vicdan?”

DEMOKRASİ GELİRSE ERDOĞAN GİDER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefetin bunları anlatmasından korktuğunu kaydeden Erdoğdu, “Demokrasi ve adalet istediğinizde Tayyip Erdoğan gidecektir. Onun etrafındaki küçücük rant grubu şu anlattıklarımdan çok korkuyor. Çünkü, ‘demokrasi ve adalet yoksa ekmek yoktur’ dediğimiz an Tayyip Erdoğan ve onun gibi ülkelerini soymuş olun liderlerin hepsi çökecek” diye konuştu.

Erdoğdu, gençlerin ülkeden umudu kalmadığı için iyi eğitimli olanların yurt dışına gittiğine dikkat çekerek, “İktidar istediği kadar hamaset yapsın, istediği kadar milliyetçilik, muhafazakarlık nutukları atsın ülke zor durumda” dedi.

ÜLKENİN GELECEK 30 YILI SATILDI

Erdoğdu, iktidarın yol yapmakla, KÖİ yöntemiyle yaptığı projelerle övündüğünü ifade ederek, “Yaptınız da 2 trilyon vergi topladınız. Özelleştirerek sattıklarınız da cabası. Yaptığınız bu projelerle ülkenin 30 yıllık geleceğini de sattınız” dedi. Havalimanı varken, gereksiz hava limanı yapıldığını, arsa rantı için köprü, otoyol yapıldığını anlatan Erdoğdu şunları söyledi:

“Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim. Bu iktidar, bu adam gidici. Kalma ihtimali asla yok. İlk seçimde Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi gidici. Bütün iş dünyası bütün bürokrasi dünyası bütün yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın. Halk istedikten sonra öyle bir dakika oturtmazlar insanı. Bu halk bütün adaletsizliklerine rağmen sandığa oyunu attığı an gideceksin. Herkes hazırlığını ona göre yapsın, Şimdi yandaşların hepsi İngiltere’den gayrimenkul alıyor. Hepsi İngiltere’ye kaçma derdinde. Ama onlara da bir kötü haberim var, halktan çaldıklarını geri verecekler. Öyle, ‘halktan çalayım, burda milliyetçi muhafazakar görüneyim, İngiltere’de 50 milyona malikane alayım, bu halk da saf saf beklesin’ Böyle bir şey yok. O paraları kuzu kuzu getireceksiniz.”

Kendisinin uluslararası denetçi olduğunu ve ülkede kendisi gibi yetişmiş pek çok kişinin bulunduğunu bildiren Erdoğdu şu görüşlere yer verdi:

“Benim gibi bir sürü vatan evladı var. Bunları Afganistan’ın mağaralarına girseler o milletin analarına küfredenler, şimdi düzenin değişeceğini görerek bir yol aramaya çalışıyor. Ama Afganistan’ın mağaralarına gitseler bulunacak ve yargılanacaklar. Öyle ülkeyi 10 yandaşa soyduracaklar, milyarlarca dolar servet edinecekler, bu 82 milyon da sesini çıkarmayacak mı? Yok öyle. Milletimizin kendi kaderine el koymasına ihtiyaç var. Devletimiz kötü bir ekibin işgali altında. Demokrasi askıya alınmış, hukuk askıya alınmış, kanunlar askıya alınmış, bir ailenin iki dudağı arasına bu milletin kaderi terk edilmişse millet kendi kaderine el koymak zorundadır.”

ANKA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız