birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.03.2020 23:54

CHP’li eski milletvekili koronavirüse yakalandı

CHP 24’üncü Dönem İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt,  korona testi sonucunun pozitif çıktığını ve hastanede karantina altında tutulduğunu söyledi

CHP’li eski milletvekili koronavirüse yakalandı

HABER MERKEZİ

CHP'nin 24’üncü Dönem İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt'e koronavirüs teşhisi konuldu. Öğüt, BirGün’e yaptığı açıklamada, koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve beş gündür de Acıbadem Altunzade Hastanesi’nde karantinada olduğunu söyledi.

İLK TEST NEGATİF ÇIKTI

Öksürük ve hafif ateş şikayeti ile hastaneye başvurduğunu belirten 60 yaşındaki Öğüt, şunları söyledi:

“Koronadan şüphelenildiği için ilk test Pazar günü yapıldı fakat negatif çıktı. Hekimler buna rağmen şüpheleri devam ettiği için ikinci bir test daha yaptı. Bugün e-nabız uygulanmasından test sonucunun pozitif çıktığını öğrendim. Yakın çevreme bulaşmış olma riski ile ilgili yarın hekimlerimle görüşeceğim.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız