birgün

18° AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.09.2020 20:37

CHP'li Kaboğlu'nun aracına saldırı: "Evime gelip beni tehdit ettiler"

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun aracına, gürültü yaptığı için şikayet ettiği kafenin sahibi ve müdürü tarafından saldırı düzenlendiği bildirildi. Kaboğlu, "Polis, kamera kayıtlarını inceledikten sonra, cafe sahibi ile çalışanını gözaltına aldı. Savcılık, iki kişiyi adli kontrol şartıyla bıraktı" dedi.

CHP'li Kaboğlu'nun aracına saldırı: "Evime gelip beni tehdit ettiler"

Eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırı düzenlendiğini belirtti.

Twitter hesabından bilgi veren Yarkadaş, "Koşuyolu'nda sürekli gürültü yapan Sarışın Cafe'yi şikayet eden Kaboğlu'nun arabası cafenin sahibi ve müdürü tarafından parke taşıyla parçalandı. Arabanın camını kıran saldırganlar, taşı da arabaya bıraktı" dedi.

"Kaboğlu, iki gün önce gerçekleşen bu saldırı sonrası, aynı gün polise haber verdi" diyen Yarkadaş, şunları söyledi: "Polis, kamera kayıtlarını inceledikten sonra, cafe sahibi ile çalışanını gözaltına aldı. Savcılık, iki kişiyi adli kontrol şartıyla bıraktı. Adli Kontrol Pazartesi günü başlıyor."

chp-li-kaboglu-nun-aracina-saldiri-evime-gelip-beni-tehdit-ettiler-782750-1.

KABOĞLU: EVİME GELİP BENİ TEHDİT ETTİLER

Kaboğlu ile konuştuğunu belirten Yarkadaş, Kaboğlu'nun "Barış Bey, tam bir şehir eşkiyalığı örneği ile karşı karşıyayız. Bu cafe, mahallede kural tanımıyor. Sürekli gürültü yapıyor. Uyarılarımız sonuç vermeyince, şikayet ettim. Evime gelip beni tehdit ettiler. İki gece önce ise kapıdaki arabamı parke taşları ile parçalamışlar. Kullandıkları taşı da arabanın içine atmışlar. Polis saldırganları gözaltına aldı. Adli kontrol şartıyla bırakıldılar. Mahalle halkı bugün dayanışma gösterdi ve saldırıyı kınadı. Ben de süreci takip edeceğim" dediğini aktardı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız