CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP'nin dünkü vizyon belgesi toplantısında Selvi Kılıçdaroğlu'nun gözü kapalı şekilde çekilen fotoğrafına ilişkin yaptığı açıklamada, “Etkinlikten öncesinde kendisine serum takıldı, Covid testi pozitif çıktı" dedi.

CHP’li kadınlardan Selvi Kılıçdaroğlu açıklaması: Etkinlikten önce serum verildi, Covid testi pozitif çıktı

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin dünkü ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ vizyon belgesi toplantısında, iktidara yakın medyada gözü kapalı şekilde servis edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’na ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, Selvi Kılıçdaroğlu’nun Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade eden Nazlıaka, “Böylesi önemli ve tarihi günde bizler iktidarın bu konuşmalardan feyz almasını isterdik. Gördük ki çok zavallı bir gündem maddesi yaratmaya çalıştılar” dedi.

"Yine bir algı operasyonu yaptılar. Ana gündemi bambaşka bir konuya çekmek istediler" diyen Nazlıaka, “3 Aralık’ta partimizin İkinci Yüzyıl’a Çağrı Beyannamesi açıklandı. Genel Başkanımız yapmış olduğu konuşmada, hepimizin eşit, tok, özgür, adil olduğu bir Türkiye’yi nasıl inşa edeceğimizi anlattı. Böylesi önemli ve tarihi günde bizler iktidarın bu konuşmalardan feyz almasını isterdik. Nitekim bizi şaşırtmadılar. Yine bir algı operasyonu yaptılar. Ana gündemi bambaşka bir konuya çekmek istediler. Gördük ki çok zavallı bir gündem maddesi yaratmaya çalıştılar. Ne kadar çaresizler, umutsuzlar ki CHP’nin umudu örgütlediği vizyon belgesini açıkladığı günü bambaşka bir konuya odakladılar” ifadelerine yer verdi.

“İNSANLIK ADINA BÜYÜK UTANÇ DUYUYORUZ”

İnsanlık adına büyük bir utanç duyduklarını kaydeden Nazlıaka, şunları söyledi:

"Genel başkanımızın değerli eşi Selvi Kılıçdaroğlu da böylesi önemli bir güne tanıklık etmek istemişti. Ancak kendisi rahatsızdı. Buna rağmen sağlık koşullarını zorladı. Etkinliğe gelmeden önce tedavi uygulandı kendisine, serum verildi. Hatta bu nedenle 11 dakika kadar geç başladı. Genel Başkanımız da eşinin tedavisinin bitmesini bekledi.

Salonda konuşmalar yapılırken Selvi Hanım’ın bir anlık gözünü kapatmasını yandaş medya müthiş bir malzemeye dönüştürmüş. Bugün ana gündem maddesi olarak taşıdı. Bu son derece utanç verici. Ayrıca Selvi Hanım sonrasında test yaptırdı, bunu paylaşmak zorunda olmak da çok utanç verici ama kendisinin Covid pozitif olduğu da ortaya çıktı. Buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."