birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 15.07.2018 15:27

CHP'li Kani Beko: Ne darbe ne OHAL fikrimizde ısrarcıyız

CHP'li Kani Beko: Ne darbe ne OHAL fikrimizde ısrarcıyız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıl dönümünde yaptığı açıklamadaNe darbe ne OHAL fikrimizde ısrarcıyız, bu çizgide mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

CHP’li Beko şu açıklamalarda bulundu:

“15 Temmuz hain darbe girişimini lanetliyorum. FETÖ'yü ülkemizin başına bela edenleri ve bu hain girişimi vaka-i hayriye olarak değerlendirenleri tekrar tekrar uyarıyorum.”

‘DARBELERİN PANZEHİRİ DEMOKRASİDİR”

“Darbelerin panzerihiri demokrasidir. Demokrasinin temeli örgütlü toplumdur. 10-15 milyon işçi sendikalı olsa, darbeler olmaz. Hükümet gerçekten darbe karşıtı ise sendikalaşmanın önündeki engelleri kaldırmalıdır. Tarikat örgütlenmelerine verilen destek kesilmeli, inanç ve ifade özgürlüğü ile laiklik çizgisine derhal geri dönülmelidir.

20 Temmuz OHAL darbesinin, masum işçi ve emekçiler üzerindeki ihraç baskısı sona erdirilmeli; başta 696 sayılı KHK ile akrabalarının çocuklarının gittiği dershane, akrabalarının çalıştığı hastane, maaşlarının yattığı banka gibi sudan sebeplerle işinden edilen Ege Üniversitesi işçileri olmak üzere, haksız yere ihraç edilen tüm emekçiler göreve iade edilmelidir. OHAL tamamen kaldırılmalı, demokratik özgürlükçü yeni bir anayasa için adımlar atılmalıdır.

Ülkemiz darbelerden de OHAL dönemlerinde de çok çekmiştir, milyonlarca vatandaşımız bir daha böyle acıların yaşanmamasını istemektedir. Ne darbe ne OHAL fikrimizde ısrarcıyız, bu çizgide mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol