birgün

7° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 15.12.2019 19:08

CHP'li Kaplan: 17 yılda antidepresan kullanımı arttı

CHP Antep Milletvekili İrfan Kaplan Meclis Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanlığının bütçesi üzerine konuştu

CHP'li Kaplan: 17 yılda antidepresan kullanımı arttı

CHP Antep Milletvekili İrfan Kaplan, Sağlık Bakanlığının bütçesine ilişkin, “Bu bütçe, kepçeyle alıp kaşıkla dağıtanların bütçesi. Bu bütçe, yoksula zam bütçesi. Bu bütçe, vergide adaletsizliğin bütçesi” dedi. Öte yandan AKP sayesinde son yıllarda antidepresan ilaç kullanımı arttığını belirten Kaplan "On yedi yılda bu ülkede ne ruh sağlığı kaldı, ne akıl sağlığı kaldı, ne de beden sağlığı kaldı.” diye tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu'nda Sağlık Bakanlığının bütçesi üzerine konuşan Kaplan, “Bu bütçe, kepçeyle alıp kaşıkla dağıtanların bütçesi. Bu bütçe, yoksula zam bütçesi. Bu bütçe, vergide adaletsizliğin bütçesi. Bu bütçe, asgari ücretle evini geçindirmeye çalışan vatandaşın sırtına yük bütçesi. Bu bütçe, ülkede emeği, yoksulluğu, kadın cinayetlerini, açlığı, işsizlikten intihar eden vatandaşları görmeyenlerin bütçesi. Bu bütçede dar gelirliye zam var, vergi var; bu bütçede yandaşa bol bol kıyak var" ifadelerini kullandı

Kaplan, "AK Parti sayesinde son yıllarda antidepresan ilaç kullanımı arttı. 17 yılda bu ülkede ne ruh sağlığı kaldı, ne akıl sağlığı kaldı, ne de beden sağlığı kaldı” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız