CHP'li Kaplan: 17 yılda antidepresan kullanımı arttı

15.12.2019 19:08 GÜNCEL
CHP Antep Milletvekili İrfan Kaplan Meclis Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanlığının bütçesi üzerine konuştu

CHP Antep Milletvekili İrfan Kaplan, Sağlık Bakanlığının bütçesine ilişkin, “Bu bütçe, kepçeyle alıp kaşıkla dağıtanların bütçesi. Bu bütçe, yoksula zam bütçesi. Bu bütçe, vergide adaletsizliğin bütçesi” dedi. Öte yandan AKP sayesinde son yıllarda antidepresan ilaç kullanımı arttığını belirten Kaplan "On yedi yılda bu ülkede ne ruh sağlığı kaldı, ne akıl sağlığı kaldı, ne de beden sağlığı kaldı.” diye tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu'nda Sağlık Bakanlığının bütçesi üzerine konuşan Kaplan, “Bu bütçe, kepçeyle alıp kaşıkla dağıtanların bütçesi. Bu bütçe, yoksula zam bütçesi. Bu bütçe, vergide adaletsizliğin bütçesi. Bu bütçe, asgari ücretle evini geçindirmeye çalışan vatandaşın sırtına yük bütçesi. Bu bütçe, ülkede emeği, yoksulluğu, kadın cinayetlerini, açlığı, işsizlikten intihar eden vatandaşları görmeyenlerin bütçesi. Bu bütçede dar gelirliye zam var, vergi var; bu bütçede yandaşa bol bol kıyak var" ifadelerini kullandı

Kaplan, "AK Parti sayesinde son yıllarda antidepresan ilaç kullanımı arttı. 17 yılda bu ülkede ne ruh sağlığı kaldı, ne akıl sağlığı kaldı, ne de beden sağlığı kaldı” dedi.