birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 21.08.2019 13:27

CHP'li Mahmut Tanal'dan kritik uyarı

CHP'li Mahmut Tanal'dan kritik uyarı

İzmir'de Sındır, Karabağlar ilçesinde pazar günü başlayan, rüzgarın da etkisiyle Seferihisar, Menderes, Gaziemir ve Urla ilçe sınırlarına girerek çok geniş bir alanda etkili olan orman yangınları dün kontrol atına alındı.

Yangılar sonucu 5 bin hektarlık alanın hasar gördüğü iddia edilirken CHP Milletvekili Mahmut Tanal, yangınların etkili olduğu bölgelerde altın madeni olduğuna dikkat çekti.

Türkiye maden haritasından resimlerle yangın bölgesindeki alanda orman madeni olduğunu belirten Tanal, " Yangınların çıkışıyla ilgili Bakan da şüphesini dile getirdi" dedi. Ormanları yakanların bir an önce tespit edilmesini isteyen Tanal, "Yangın çıkan alanlar tekrar ağaçlandırılmalı" ifadelerini kullandı.

chp-li-mahmut-tanal-dan-kritik-uyari-615063-1.chp-li-mahmut-tanal-dan-kritik-uyari-615064-1.chp-li-mahmut-tanal-dan-kritik-uyari-615065-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız