birgün

5° AÇIK

BİRGÜN EGE 21.01.2021 13:02

CHP'li Meclis Üyesi Dila Koyurga beraat etti

Karabağlar Belediye Meclis Üyesi CHP'li Dila Koyurga, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, başbakan olduğu 2013 yılında sosyal medya hesaplarından hakaret ettiği iddiasıyla açılan davadan beraat etti.

CHP'li Meclis Üyesi Dila Koyurga beraat etti

AYCAN KARADAĞ

CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, 7 yıl önce dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin attığı tweetler nedeniyle hakkında açılan davadan Bayraklı Adliyesi 23. Asli Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararla beraat etti.

Koyurga, BirGün’e yaptığı açıklamada, “Sabırla bekledik. Vicdanen çok rahattım. Sosyal medya üzerinden linç kampanyası düzenledi. Buna rağmen alnımın akı ile bu süreçten çıktım. Yargının kararı ile şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Bu süreçte bu konu hakkında sürekli konuşuyorlardı. Ben ise sakinliğimi hep korudum. Yargının verdiği karardan sonra bu konu hakkında yorum yapan herkes kendisini Türk yargısının üstünde gördüğünü iddia etmiş olacaktır” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

İzmir’de, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, 7 yıl önce attığı tweetlerde Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Erdoğan’a sosyal medya hesaplarından hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan CHP'li meclis üyesi Dila Koyurga, konutunu terk etmemek şartı konularak adli kontrol ile serbest bırakılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol