birgün

13° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 11.11.2020 17:21

CHP'li Murat Emir aktardı: Berat Albayrak'ın istifa metni kanal kanal dolaşmış, yayımlanmamış

CHP'li Murat Emir, Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Havuz medyasından istifayı yayınlayacak bir kanal arandı, bulunamadı. Twitter'ı da çökertilen Albayrak, son çare Instagram'ı kullandı" dedi.

CHP'li Murat Emir aktardı: Berat Albayrak'ın istifa metni kanal kanal dolaşmış, yayımlanmamış

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Murat Emir, Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Berat Albayrak'ın istifa metnini önce Anadolu Ajansı'na (AA) gönderdiğini söyleyen Emir, AA'nın istifa metnini yayımlamadığını belirtti.

Albayrak'ın, AA'nın istifa mektubunu yayımlamayınca kendi kanalı A Haber'e gönderdiğini kaydeden Emir, A Haber'in de mektubu yayımlamadığını söyledi.

Emir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları ifade etti: "Havuz medyasından istifayı yayınlayacak bir kanal arandı, bulunamadı. Twitter'ı da çökertilen Albayrak, son çare Instagram'ı kullandı. O da sansürü tatmış oldu."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız