birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

CHP'li Özel: Altun ve ekibinin panik havası, meselenin herkes tarafından duyulmasını sağladı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış planı' açıklamasının ardından iktidardan gelen açıklamalara ilişkin, "Çok memnunuz ki iktidar partisinin verdiği bu refleks, bizim sesimizin duyulmadığı yerlere de ulaştı. Altun ve ekibinin, biraz ailevi, biraz hissi, biraz kişisel ama göreviyle bağdaşmayan ve profesyonellikten uzak yarattığı panik havası, meselenin herkes tarafından duyulmasını sağladı" yorumunu yaptı.

SİYASET 25.05.2022 16:34
CHP'li Özel: Altun ve ekibinin panik havası, meselenin herkes tarafından duyulmasını sağladı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış planı' açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un "büyük bir panikle" televizyonlara bağlandığını belirtti. Altun ve ekibinin panik havasının meselenin herkes tarafından duyulmasını sağladığını belirten Özel, "Artık hepimiz biliyoruz ki TÜRGEV ve ENSAR'ın ABD'de kurdukları vakıf, Kızılay da alet edilerek oraya aktarılan yüz milyonlarca dolar var" diye konuştu.

Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış planı' açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un "büyük bir panikle" televizyonlara bağlandığını belirten Özel, "Çok memnunuz ki iktidar partisinin verdiği bu refleks, bizim sesimizin duyulmadığı yerlere de ulaştı. Altun ve ekibinin, biraz ailevi, biraz hissi, biraz kişisel ama göreviyle bağdaşmayan ve profesyonellikten uzak yarattığı panik havası, meselenin herkes tarafından duyulmasını sağladı. Artık hepimiz biliyoruz ki TÜRGEV ve ENSAR'ın ABD'de kurdukları vakıf, Kızılay da alet edilerek oraya aktarılan yüz milyonlarca dolar var" ifadelerini kullandı.

ÖMER ÇELİK'E TEPKİ

Türkiye'de bu kadar açlık ve yoksulluk varken iktidara yakın bazı vakıflar üzerinden milyonlarca doların ABD'ye neden aktarıldığını soran Özel, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in, Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözlerini eleştirdi. Özel, "Senden korksak biz bu ülkede siyaset yapmayız Ömer Bey. Cürmün kadar yer yakmazsın Ömer Bey. O yüzden üstten üstten kibirli kibirli, yok sertleşmeler mertleşmeler, yapacağın ne varsa elinden geleni ardına koymayacaksın. Biz buradayız ama siz en fazla bir sene oradasınız. Biz sizin düşmeye korktuğunuz, dizlerinizin titrediği muhalefetteyiz. Düşmekten korktuğunuz haldeyiz, zerre korkumuz yok. Bütün güç elinizde ne yapıyorsanız yapın bakalım. Bu haldeyiz, dimdik ayaktayız" ifadesini kullandı.

ŞAMİL TAYYAR'IN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Özgür Özel, AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar'ın sosyal medya paylaşımlarına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şamil Bey, 'Cesaretin varsa kaçma, millet karar versin' diyor. Bir genel başkana söylediğin belli. Bakarsan benim genel başkanıma söylüyor ama muhatabı kendi genel başkanı. Şamil Bey 2,5 yıldır bıçak kemikte, erken seçime çağıran biziz; kaçan siz ve küçük ortağınız. 'Kaçma, kararı millet versin' diyorsanız biz dünden razı, bugünden hazırız. 60 gün sonraki pazar, sandığa bekleriz. Boyunuzun ölçüsünü alacak seçmen. Biz karşınızdayız, minderdeyiz. Ama karşımıza mindere çıkan bir pehlivan henüz olmadı. Adını bile Bahçeli'den başka zikreden yok. Kaybedecekse seçimi, kendisi aday olmayacak."

BAHÇELİ'YE: "KANDİL'DEN MEKTUPLARI AYAKTA ALKIŞLAYANLARLA İTTİFAKSIN"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, CHP'nin İstanbul mitinginde atıldığı iddia edilen slogana ilişkin sözlerini anımsatan Özel, bu tür bir slogan atılmadığını söyledi. Bahçeli'ye, konuşma metninde gerçeği yansıtmayan bu konuya yer verenlere hesap sormasını öneren Özel, "(Kandil) diye bize üfürüyorlar. Öyle bir slogan atılırsa, atılmaya yeltenirlerse CHP'nin ne cevap vereceğini herkes biliyor. Ama Kandil'den mektupları ayakta alkışlayanlarla ittifaksın, bunu kabul et. İmralı mektubunu seçimlerden bir gün önce TRT'de okutturup medet umanlardansınız" değerlendirmesinde bulundu.

Özgür Özel, Bahçeli'nin, desteklediği hükümet döneminde büyük ekonomik kriz yaşandığını ve ülkenin cumhurbaşkanını belirlediğini belirterek, "Devlet Bahçeli, bundan 8 yıl önce 'Ey Erdoğan bu ülkede herkes cumhurbaşkanı olur, sen olamazsın' diyordu. Oldu. Müjdeyi dün vermiş, 'Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanı olmaz' demiş. Memnuniyet duyuyoruz Devlet Bey" diye konuştu.

"OPERASYON İHTİMALİ VARSA MECLİS'İN BİLGİLENDİRİLMESİ GEREKİYOR"

CHP Grup Başkanvekili Özel, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bir gazetecinin, hükümetin, "terörle mücadele operasyonu sinyali verilen bu dönemde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bazı iddiaları dile getirmesinin kasıtlı olduğu" yönündeki söylemini anımsatarak değerlendirmesini sorması üzerine Özel, bir operasyon ihtimali varsa TBMM'nin bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.

Özel, "Meclis'i bilgilendirme nezaketi göstermeyenler, kendi pis işleri ortaya döküldüğünde 'Sınır ötesi operasyon yapacaktık' deyip iç politika malzemesi çıkarıyorlar. Operasyonun yapılacağını, Kılıçdaroğlu'nun söylediği sözleri değersizleştirmek amacıyla ifşa etmek, olsa olsa AK Parti'nin içinde bulunduğu çaresizliği göstermektedir" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, NATO konusundaki sözlerine ilişkin soruya ise Özel, "Sayın Bahçeli'nin açıklamalarını ciddiye aldığınızda tükettiğiniz enerji, tamamen israftır" yanıtını verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun