birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

CHP'li Özel'den Soylu'ya: Zaman aşımına uğramamış ne konu varsa dava açacağım

CHP'li Özgür Özel, kendisine dava açacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya dava açacağını belirterek, "Cezai ehliyeti var mı filan? Sayın Bakan, herhalde çocukları uzak tutamadığı bazı kimyasallardan kendini de uzak tutamıyor. Neyin kafası bu, ben de anlamadım" dedi.

GÜNCEL 09.12.2021 09:48
CHP'li Özel'den Soylu'ya: Zaman aşımına uğramamış ne konu varsa dava açacağım
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu’nda, kendisiyle ilgili söylediği sözler nedeniyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e dava açacağını belirterek, “Bana, şahsıma hakaret eden Özgür Özel’i mahkemeye vereceğim. İnşallah hakim ehliyet verir de ceza alır” dedi. Özel de Bakan Soylu hakkında dava açacağını söyleyerek, “Sayın Bakan, herhalde çocukları uzak tutamadığı bazı kimyasallardan kendini de uzak tutamıyor. Neyin kafası bu, ben de anlamadım” diye konuştu.

TBMM Genel Kurulu’nda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesi ve 2020 yılı kesin hesapları görüşülüyor. CHP ve HDP grup başkanvekilleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında değerlendirmede bulundu. Bakan Soylu, grup başkan vekillerinin ardından söz aldı. Soylu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in kendine yönelik sözlerini anımsatarak, “Birincisi; bana, şahsıma hakaret eden Özgür Özel’i mahkemeye vereceğim. İnşallah hakim ehliyet verir de ceza alır. İki; hiç endişe etmeyin, Allah’a şükür, Recep Tayyip Erdoğan, Doktor Devlet Bahçeli Bey… Size bir şey söyleyeyim; geliyor gelmekte olan” dedi.

Özgür Özel de Bakan Soylu’ya, “Bugün ne olduysa dava açmaya karar verdi. Zaman aşımına uğramamış ne konu varsa ben de ona dava açacağım. Akıl baliğ meselesini tartışıyor. Cezai ehliyeti var mı filan? Sayın Bakan, herhalde çocukları uzak tutamadığı bazı kimyasallardan kendini de uzak tutamıyor. Neyin kafası bu, ben de anlamadım” dedi.

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol