birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 22.04.2021 20:32

CHP'li Özel'den "Thodex" açıklaması: Maalesef önüne gelen T.C. vatandaşını tokatlıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2 milyar dolarlık kripto parayla yurt dışına çıktığı öne sürülen Faruk Fatih Özer'e ilişkin yaptığı açıklamada "Maalesef önüne gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını tokatlıyor" dedi.

CHP'li Özel'den "Thodex" açıklaması: Maalesef önüne gelen T.C. vatandaşını tokatlıyor

Türkiye'de kripto para birimlerini alıp satmak için kullanılan borsalardan Thodex'in internet sitesine 20 Nisan akşamından beri erişilemiyor. Thodex hakkında soruşturma başlatılırken, MASAK da hesapların bloke edildiğini duyurdu.

2 milyar dolarlık kripto parayla yurt dışına çıktığı öne sürülen Faruk Fatih Özer'in şirketi Thodex'ten açıklama geldi. 700 bin müşteriden sadece 30 binin sorunlu olduğu savunulan açıklamada, hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağı iddia edildi. Açıklamada, Faruk Fatih Özer'in Türkiye'ye dönüp adli makamlarla iş birliğine gideceği öne sürüldü.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Maalesef önüne gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını tokatlıyor" yorumunu yaptı.

Özel Twitter hesabından, "2 milyar dolarla ilgili devlet üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Bir alanı düzenlemediyseniz, sizin bıraktığınız boşluğu bir üçkağıtçı dolduruyorsa, bu insanları sahipsiz bırakamazsınız. Maalesef önüne gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını tokatlıyor" ifadesini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol