birgün

9° AZ BULUTLU

CHP'li Özel: Herkesin memnun olacağı bir aday açıklayacağız

CHP'li Özgür Özel, herkesin cumhurbaşkanı adayını merak ettiğini belirterek, herkesin memnun olacağı bir aday açıklayacaklarını ifade etti.

SİYASET 24.11.2022 18:22
CHP'li Özel: Herkesin memnun olacağı bir aday açıklayacağız
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, çeşitli programlar kapsamında Rize'ye gelen Özel, Tek Gıda-İş Sendikasını, ardından kent merkezinde esnafı ziyaret etti.

Çayeli ilçesine geçerek Meydan Parkı'nda yurttaşlarla sohbet eden Özel, daha sonra Pazar ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ardeşen ilçesinde düzenlenen İlçe Divan Toplantısı'na da katılan Özel, burada partililere hitap etti.

Özel, herkesin cumhurbaşkanı adayını merak ettiğini belirterek, herkesin memnun olacağı bir aday açıklayacaklarını, aday açıklanana kadar partililerin aday kendisi gibi çalışması gerektiğini söyledi.

"TEKLİFİMİZİN ARKASINDAYIZ"

Karadeniz'in ve çayın sorunlarını bildiklerini ifade eden Özel, Çay Kanunu'nun AKP tarafından geçirilmek istendiğini, halk tepkisiyle geri adım atıldığını belirtti.

Özel, AKP'nin Karadeniz'den büyük destek aldığını belirterek, "Bu kadar vekil çıkarıyorsunuz, güya Karadeniz'i, Rize'yi, çayı biliyorsunuz. Nasıl olur da bütün Karadeniz'i ayağa kaldıran ve arkasında duramayacağınız bir teklifin altına imza atıyorsunuz? Biz CHP olarak meselenin farkındayız. Biz teklifimizin arkasındayız. Bütün sorunları çözen çay kanununun, CHP'nin teklifinin sonuna kadar arkasındayız" diye konuştu.

"MEVSİMLİK İŞÇİLER MAĞDUR"

ÇAYKUR'da çalışan mevsimlik işçilerin mağdur olduğunu belirten Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kardeşlerimiz 6 ay çalışmakta, 6 ay boşta kalmaktadır. Kalan 6 ayda İŞKUR'dan istifade edememekte, herhangi bir işe girememekte, ciddi mağduriyet yaşamaktadır. Sayın Genel Başkanımızın sözünü burada Cumhuriyet Halk Partisi olarak tekrar ederiz. CHP iktidara geldiğinde ÇAYKUR işçileri ilk 6 ay içinde zaten çalışıyor olacak. 6 ay bitince ÇAYKUR işçilerine kapıyı değil, kadroyu göstereceğiz."

Çayın sorunlarının çözümüne odaklandıklarını dile getiren Özel, "Türkiye'de çay ekim alanlarının gençleştirilmesi projesi hayati ve milli bir projedir. Bu işçilerimiz bu çay ekim alanlarının gençleştirilmesinde çalıştırılabilirler. Devletin kuracağı birçok tesiste, projede, birçok işte çalışabilirler" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol