birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.06.2021 19:27

CHP'li Özel: İş Bankası'nda Suçişleri Bakanı'nın şaibeli koruma müdürü derhal görevden alınmalı

Sedat Peker'in Süleyman Soylu'nun eski koruma müdürü Ekrem Güler'e ilişkin CHP'ye seslenerek yaptığı açıklamanın ardından Özgür Özel, Güler'in, İş Bankası Yönetim Kurulu  görevden alınması için çağrıda bulundu.

CHP'li Özel: İş Bankası'nda Suçişleri Bakanı'nın şaibeli koruma müdürü derhal görevden alınmalı

Suç örgütü lideri Sedat Peker, CHP'li yetkililere seslenerek, "CHP yetkilileri, siz İş Bankası’nın yasal hissedarı değil misiniz? Paramount Oteli’ndeki çökme ekibinin içinde olan, Süslü Sülü'nün koruma müdürü Ekrem Güler'in o bankada ne işi var hiç soruyor musunuz? Merak etmiyor musunuz?" diye sordu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuya ilişkin Twitter'dan bir paylaşım yaparak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun eski koruma müdürü Ekrem Güler'in, İş Bankası Yönetim Kurulu görevden alınması için çağrıda bulundu.

Özel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İş Bankası'nda Suçişleri Bakanı'nın şaibeli koruma müdürü derhal görevden alınmalıdır. Bu ismin nasıl göreve başladığı derhal açıklanmalıdır! Atamızın hisselerini temsil ettiğimiz, gözümüz gibi sakındığımız, tek kuruşuna dokunmadığımız İş Bankası'nın üzerine gölge düşürtmeyiz!" ifadesini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol