birgün

28° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.11.2019 16:51

CHP'li Öztrak: ABD Başkanından özür ve pişmanlık ifadesi duymadık

CHP'li Öztrak: ABD Başkanından özür ve pişmanlık ifadesi duymadık

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak CHP PM Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Öztrak, Trump'ın mektubuna değinerek "Malesef bu hakaret dolu kağıt parçası orta yerde durmaktadır. ABD Başkanından özür ve pişmanlık ifadesi duymadık. Sorunlar hala ortada durmaktadır." açıklamasında bulundu.

Öztrak'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Ulusal çıkarlarımızı ilgilendiren hiçbir sorun çözülmemiştir. Saray sosyetesi çok mutlu. Bu mutluluğun sebebi nedir?

Erdoğan ile Trump arasında özel bir görüşme oldu. Bu görüşme devlet kayıtlarına işlendi mi? Bu sorunun cevabını kendisine sandalye verilmeyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan bekliyoruz. S-400 için verilen paralar ne olacak? Malesef bu hakaret dolu kağıt parçası orta yerde durmaktadır. ABD Başkanından özür ve pişmanlık ifadesi duymadık. Sorunlar hala ortada durmaktadır.

FETÖ'yle ilgili herhangi bir gelişme yoktur. F35 ve S-400 meselesi ortadadır. Halkbank davası hala Demokles'in kılıcı gibi beklemektedir. Ama ABD Suriye'deki petrol bölgelerini aldım diyor. Bu durumda suriyedeki toprak bütünlüğü ne oluyor? ABD suriyeli mülteciler konusunu AB'ye bırakmıştır.

SEYAHATİN FATURASI 82 MİLYON

Bu seyahat ilişkilerimizin düzelmesini değil, siyaseten sıkıntılı ilişkisi olan 2 kişiyle ilgilidir. Erdoğan Trump ile ilişkisini kurtarmıştır. Uçan saraylarla ABD'ye gidip lüks otellerde kalınmış; fatura 82 milyonun üzerine bırakılmıştır. AKP Genel Başkanı Erdoğan verdiği sözü tutacak mı önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ülke ekonomisinin durumu ortada. Bu ziyaret başka skandalları göz önüne sermiştir. Milletin vergileri dış politika hataları için harcanmamalıdır.

Erdoğan basın toplantısında teröristleri iade ettiklerini söylemiş aynı şeyi Trump'tan istemiştir. Bu teröristler kimdir?

Görüşmeye dair zabıt tutuldu mu? Beyaz Saray'da malesef ayakta kalan kendisine sandalye dahi verilmeyen Dışişleri Bakanı'ndan bekliyoruz.

ÇIKARLARI İLGİLENDİREN SORUNLAR DURUYOR

Ulusal çıkarlarımızı ilgilendiren hiçbir sorun çözülmemiştir. Saray sosyetesi çok mutlu. Bu mutluluğun sebebi nedir? Bu bize şunu gösteriyor: Sarayın gündemi milletimizin gündeminden farklıdır."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız