birgün

6° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 17.10.2020 20:28

CHP'li Öztrak'tan AKP'ye 'boykot' tepkisi: Nedense çıt çıkmıyor

Suudi Arabistan'ın Türk markalı resmi olmayan boykotu sürüyor. CHP'li Öztrak, "Her konuda konuşan Saray hükümetinden, nedense tek çıt çıkmıyor?" dedi.

CHP'li Öztrak'tan AKP'ye 'boykot' tepkisi: Nedense çıt çıkmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye uyguladığı boykota ilişkin AKP'nin sessiz kalmasını eleştirdi.

Suudi Arabistan'da bir markette Türk markalarına dokunulmaması için uyarı yazıları asıldı.

Dünya'dan Çiğdem Yücesoy Subaşı'nın haberine göre, Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren bir markette çekilen fotoğrafla boykot uygulaması da görüntülenmiş oldu.

Türk markası Korkmaz Çelik'in ürünlerini raflardan kaldırarak bir alana toplayan market, müşterilerin satın alma yapmasına engel koydu.

chp-li-oztrak-tan-akp-ye-suudi-arabistan-tepkisi-nedense-cit-cikmiyor-793899-1.

"SARAY HÜKÜMETİNDEN NEDENSE ÇIT ÇIKMIYOR"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türk mallarına boykot uygulanıyor. Her konuda konuşan Saray hükümetinden, nedense tek çıt çıkmıyor?" yorumunda bulundu.

chp-li-oztrak-tan-akp-ye-suudi-arabistan-tepkisi-nedense-cit-cikmiyor-793898-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol