birgün

2° AÇIK

SİYASET 12.02.2021 16:38

CHP’li Öztrak’tan uzay programı eleştirisi: Beşli çete ne kadar götürecek?

Milli Uzay Programı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Faik Öztrak, “Uzaya kaç araç için geçiş garantisi verilecek?’, ‘Garantiler dolar mı, avro mu, bitcoin mi olacak?’, ‘Beşli çete ne kadar götürecek?” dedi.

CHP’li Öztrak’tan uzay programı eleştirisi: Beşli çete ne kadar götürecek?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın “Cumhurbaşkanımız, Ay’a kadar dört şeritli yol yapacağız dese vallahi inanırız diyen seçmenlerimiz var” sözlerini hatırlatarak, "Kayınpeder şimdi Ay’a asfalt döşemeye karar verdi. Milletimiz şimdiden telaşlandı. ‘Uzaya kaç araç için geçiş garantisi verilecek?’, ‘Garantiler dolar mı, avro mu, bitcoin mi olacak?’, ‘Beşli çete ne kadar götürecek?’ diye soruyor" ifadelerini kullandı.

ANKA’da yer alan habere göre, Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Uzay Programı kapsamında Ay'a gidileceğini duyurmasına ilişkin "Millet aybaşını göremez hale gelmiş. Ay’ı nasıl görecek? Açıkça ifade ediyorum, bunlar milletten öyle kopmuşlar ki, 'Gökyüzüne bak, Ay’ı gör!' diyerek, milyonlarla alay ediyorlar" yorumunda bulundu.

‘MİLLET AYBAŞINI GÖREMEZ HALE GELMİŞ. AY’I NASIL GÖRECEK?’

Öztrak, şunları söyledi:

"Damat gitti. Ama öyle görülüyor ki fikirleri hala iktidarda. Damat “Cumhurbaşkanımız, Ay’a kadar dört şeritli yol yapacağız dese vallahi inanırız diyen seçmenlerimiz var” dedi mi? dedi. Damat der de kayınpederi yapmaz mı? Yapar. Kayınpeder şimdi Ay’a asfalt döşemeye karar verdi. Yapılacak yol kaç şeritli olur bilemem. Hayırlara vesile olsun. Ama milletimiz şimdiden telaşlandı. ‘Uzaya kaç araç için geçiş garantisi verilecek?’, ‘Garantiler dolar mı, avro mu, bitcoin mi olacak’, ‘Beşli çete ne kadar götürecek?’ diye soruyor. Korkarım millet bu soruların cevabını beklerken Erdoğan’ın şahsım rejimi 21/b’den ihale yapıp istihkakları ödemeye başlamış bile olabilir.

Erdoğan’ın verdiği bilgilere göre Ay’la ilk temas 2023’de olacakmış. Biraz da sert olacakmış. Bir de slogan bulmuşlar. ‘Gökyüzüne bak, Ay’ı gör!’. Millet aybaşını göremez hale gelmiş. Ay’ı nasıl görecek? Açıkça ifade ediyorum, bunlar milletten öyle kopmuşlar ki, 'Gökyüzüne bak, Ay’ı gör!' diyerek, milyonlarla alay ediyorlar. Boğaziçi Üniversitesi'ne kayyum atamasını protesto eden öğrencilere, ters kelepçe takıp yere baktırmaya çalışan iktidar vatandaşa; ‘Yaptıklarımı görme Ay’ı gör’ diyor. Ama millet beceriksizlerin çıkardığı ekonomik krizde bırakın Ay’ı, aybaşını görmeye uğraşıyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol