CHP'li Tezcan: AK Parti diyeceksiniz

17.02.2017 10:29 GÜNCEL
Tezcan, referandumda AKP'li seçmenin kazanılmasına ihtiyaç olduğunu belirterek 'Kendimizi dinletmek için 'AK Parti' demeliyiz' şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, partililerden referandum süresince AKP'li seçmenle konuşurken, 'AK Parti' ya da 'Adalet ve Kalkınma Partisi' ifadelerini kullanmalarını istedi.

Yıldız Kenter Şükran Güngör Tiyatro Salonunda partililerle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, başkanlık referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Referandumun partiler üstü bir konu olduğuna değinen Tezcan, bu kampanyanın siyasi parti kampanyası olmadığını, 80 milyonun problemi olduğunu ifade etti.

Tezcan, "İsteyen istediği partiye oy versin. Yarınki seçimde yine istediği partiye oy versin ama bugün 'hayır' desin." dedi.

"Parti olarak referandum kampanyasını kutuplaştırıcı ve ötekileştirici bir dile teslim olmadan yapacaklarını" belirten Tezcan, şunları kaydetti: "Alışılagelmiş üslubumuzu ve yöntemimizi bırakacağız. Çok açık. Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren en az yüzde 20 seçmenin oyunu almaya ihtiyacımız var. Başka çaresi yok. Alamazsak bir anlamı yok. Konuştuğumuzun da bir anlamı yok. Çaba harcamamızın da. O zaman onların önem verdiği değerleri, onları rahatsız edecek şekilde sarsmayacağız. Mesela 'AKP' demeyeceğiz arkadaşlar. Diyebiliyorsanız konuşurken 'AK Parti' diyeceksiniz, diyemiyorsanız 'Adalet ve Kalkınma Partisi' deyin. İrite oluyor. 'Evet' diyecek olan Adalet ve Kalkınma Partiliyi 'hayır'a ikna etmek için konuşmaya başladığında neye ihtiyacın var? Dinletmeye ihtiyacın var. 'AKP' dediğin anda dinlemiyor." (