birgün

15° YER YER HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞIŞ

SİYASET 24.09.2020 13:13

CHP'li Tezcan'dan AKP'li Yavuz'a sert tepki: Erdoğan’ın tutumunun ne olacağını merakla bekliyoruz

CHP'li Bülent Tezcan, AKP'li Metin Yavuz'un Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu hedef alan açıklamasına tepki gösterdi. Tezcan, "Sayın Erdoğan’ın bu terbiyesizlik karşısında tutumunun ne olacağını merakla bekliyoruz" dedi.

CHP'li Tezcan'dan AKP'li Yavuz'a sert tepki: Erdoğan’ın tutumunun ne olacağını merakla bekliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu hedef alan açıklamasına sert tepki gösterdi.

Tezcan yaptığı yazılı açıklamada, “Metin Yavuz’un Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na kadın kimliği üzerinden yaptığı hakareti şiddetle kınıyorum. Bu sözler kendi çap ve kalitesine uygun olabilir ama Aydın halkının ve siyasetinin kalitesine uygun düşmüyor. Metin Yavuz Aydın’da siyaseti kendi kalibresine göre ayarlamak ve kalitesini o düzeye düşürmek istede de ne biz ne de hemşehrilerimiz böyle bir çapsızlığa izin vermeyecek. Şimdi AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın bu terbiyesizlik karşısında tutumunun ne olacağını merakla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tezcan ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti milletvekili Metin Yavuz’un düzeyi düşük üslubuna Aydın yabancı değildi. Ancak @OZLEM_CERCIOGLU hakkında, kadın kimliği üzerinden yaptığı son hakaretler, alçalmanın tarifini yeniden yapmayı gerektirecek düzeyde. Allah kimseye alçalacak düzeyde seçim yenilgisi vermesin”

NE OLMUŞTU?

AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz, partisinin İncirliova Kadın Kolları Kongresi’nde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Yavuz, "Ben şuna inanıyorum nasıl kadın-erkek eşitliği varsa, karşımızdaki rakibimizin de eşit davranışlara muhatap olması gerekiyor. Yani biz geçtiğimiz seçimlerde maalesef böyle bir hata yaptık. Dedik ki ‘Annedir, bayandır’ naif bir şekilde kendisi ile bir mücadeleye girdik. Şimdi görüyoruz ki bu mücadeleyi eksik yapmışız. Hanımefendidir, annedir, şudur, budur ama kendisinin bu kimliğe uygun bir hareketi yok" demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız