birgün

13° PARÇALI BULUTLU

CHP'li Torun'dan Erdoğan'a: Vicdanınız varsa belediyelerimizden özür dileyin

Sayıştay'ın Orman Genel Müdürlüğü'ne ilişkin denetim raporunu hatırlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Geçen yılki orman yangınlarında belediyelerle yeterli iş birliği yapılmadığı tespit edildi" ifadeleriyle AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Torun, "Şimdi Erdoğan'a sormak istiyoruz: Yangınlar sırasında belediyelerimize her türlü iftirayı attınız. Biraz vicdanınız varsa çıkın, belediyelerimizden özür dileyin” dedi.

SİYASET 30.09.2022 12:49
CHP'li Torun'dan Erdoğan'a: Vicdanınız varsa belediyelerimizden özür dileyin
Abone Ol google-news

CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bir açıklama yaparak Sayıştay’ın Orman Genel Müdürlüğü’ne ilişkin denetim raporunda, geçen yılki orman yangınlarında yerel yönetimlerle yeterli iş birliği yapılmadığı tespitinde bulunulduğunu belirtti.

Sayıştay’ın Orman Genel Müdürlüğü’ne ilişkin denetim raporuna atıf yapan Torun, “Geçen yılki orman yangınlarında belediyelerle yeterli iş birliği yapılmadığı tespit edildi. Şimdi Erdoğan'a sormak istiyoruz: Yangınlar sırasında belediyelerimize her türlü iftirayı attınız. ‘Nerede belediyeleriniz, nerede itfaiyeleriniz’ diyerek belediyelerimizi karalamaya çalıştınız… Biraz vicdanınız varsa çıkın, belediyelerimizden özür dileyin” dedi.

Torun şunları söyledi:

“Sayıştay Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü'ne ilişkin raporunu açıkladı. Buna göre, geçen yılki orman yangınlarında belediyelerle yeterli iş birliği yapılmadığı tespit edildi. Şimdi Erdoğan'a sormak istiyoruz: Yangınlar sırasında belediyelerimize her türlü iftirayı attınız. ‘Nerede belediyeleriniz, nerede itfaiyeleriniz’ diyerek belediyelerimizi karalamaya çalıştınız. İşte şimdi bu yalanlarınız Sayıştay tarafından tespit edildi. Attığınız iftiralar, Sayıştay raporuyla ortaya çıktı.

'YANGIN YERİNDE SİYASET YAPTINIZ'

Siz, yangın yerinde siyaset yaptınız. Belediye başkanlarımızı koordinasyon toplantılarına çağırmadınız. Telefonlarına dahi cevap vermediniz. Gerekli iş birliğini yapsaydınız belki de bu kadar ormanımız yanmayacaktı. Yangınlarda bu kadar zarar görmemizin nedeni, işte bu iş bilmeyen ve partizanlık yapan iktidardır.

Erdoğan'a da belediyelerimizi eleştiren tüm iktidar sahiplerine de çağrımızdır: Biraz vicdanınız varsa çıkın, belediyelerimizden özür dileyin"

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol