birgün

30° AÇIK

GÜNCEL 25.01.2021 16:46

CHP’li Ünsal: Cezaevlerinde aşılama ne zaman başlayacak?

CHP Milletvekili Servet Ünsal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vererek, “Cezaevlerindeki vatandaşlar ile göçmen ve mültecilere ne zaman aşı yapılacak” diye sordu.

CHP’li Ünsal: Cezaevlerinde aşılama ne zaman başlayacak?

Haber Merkezi

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vererek cezaevlerinde kalan yurttaşlar ile göçmen ve mültecilerin durumunu Meclis gündemine getirdi

Konuyla ilgili bir açıklama da yapan CHP’li Ünsal, “Aşı miktarında, tedariğinde ve hızında hala büyük sorunlar mevcut. Aşılamanın toplum genelinde etkili olması ve işe yaraması için çok önemli bir adım var; Türkiye’de yaşayan göçmen ve mültecilerin durumu” ifadelerini kullandı ve milyonlarca göçmen ve mültecinin aşılanması için bir planlama olup olmadığını sordu.

chp-li-unsal-cezaevlerinde-asilama-ne-zaman-baslayacak-833627-1.
CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal

CEZAEVLERİNE İŞARET ETTİ

Gündeme gelmeyen bir diğer konu olarak cezaevlerini işaret eden CHP Milletvekili Ünsal, “Cezaevlerinde bulunan tutuklu, hükümlü ve görevliler ne zaman aşılanacak” dedi. Ünsal, her iki konuyla ilgili olarak da Sağlık Bakanlığı’na soru önergesi verdiğini vurgulayarak hızlı bir şekilde cevap beklediğini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol