birgün

7° AÇIK

EKONOMİ 20.02.2021 20:11

CHP'li vekil gıda ürünlerindeki zam oranlarını açıkladı: "Millet artık bıktı"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gıda fiyatlarında yaşanan artışları zam oranlarıyla açıkladı. Özkoç'un paylaştığı verilere göre; salatalık yüzde 52.3, kabak yüzde 35.3, sivri biber yüzde 26.4 oranında zamlandı. Özkoç, "Millet iş istiyor, aş istiyor, artık zamlardan bıktı" dedi.

CHP'li vekil gıda ürünlerindeki zam oranlarını açıkladı: "Millet artık bıktı"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gıda fiyatlarında yaşanan artışları zam oranlarıyla açıklayarak, "Millet iş istiyor, aş istiyor, artık zamlardan bıktı" dedi.

Engin Özkoç, önceki aylara göre fiyatı artan gıda ürünlerinin zam oranlarını sosyal medya hesabından açıkladı. Özkoç'un paylaştığı verilere göre; salatalık yüzde 52.3, kabak yüzde 35.3, sivri biber yüzde 26.4, patlıcan yüzde 26.2, sütün litresi yüzde 24.6, portakal yüzde 14.67, havuç yüzde 9.18, marulun adeti yüzde 7.1, zeytinyağı yüzde 6.9, kuzu eti yüzde 4.3 ve dana eti yüzde 2.66 zamlandı.

Özkoç, "Millet iş istiyor, aş istiyor, artık zamlardan bıktı" diyerek fiyat artışlarına tepki gösterdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol