birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 24.02.2021 16:25

CHP’li Vekilden çarpıcı iddia: Aşı skandalında Pekin Büyükelçisi Önen’in ilgisi var mı?

Çin'den ücretsiz ithal edilen 1 milyon doz aşının Devlet Malzeme Ofisi'ne fatura edilmesi skandalının ardından CHP’li Ünsal, “Eski AKP vekili, Pekin Büyükelçisi A. Emin Önen’in bu skandalla herhangi bir ilgisi var mıdır?” diye sorarak çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

CHP’li Vekilden çarpıcı iddia: Aşı skandalında Pekin Büyükelçisi Önen’in ilgisi var mı?

Haber Merkezi

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği aşı “Çin'den ücretsiz ithal edilen 1 milyon doz aşının Devlet Malzeme Ofisi'ne fatura edilmesi” skandalına ilişkin dikkati çeken açıklamalar yaptı.

Pandeminin başından beri sürecin yanlış yürütüldüğünü belirten CHP’li Ünsal, yapılan aşı anlaşmaları, aşı miktarı ve aşı fiyatlarıyla ilgili sorularına cevap verilmediğini ve bunun nedeninin yaşanan skandallar olduğunu söyledi. Sinovac tarafından Türkiye’ye gönderilen 1 milyon doz aşının aracı Keymen Şirketi tarafından Devlet Malzeme Ofisi’ne faturalandırıldığını vurgulayan Ünsal, “İnsanlar canının derdindeyken Saray ve yandaşları hala haksız kazanç ve yolsuzluk peşinde” şeklinde konuştu.

chp-li-vekilden-carpici-iddia-asi-skandalinda-pekin-buyukelcisi-onen-in-ilgisi-var-mi-845307-1.
CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal

BÜYÜKELÇİNİN İLGİSİ VAR MI?

“Şirketin hangi siyasilerle, hangi bürokratlarla ne bağı var?” ifadeleriyle ücretsiz aşıların faturalandırılmasında kimlerin sorumlu olduğunu soran CHP’li Ünsal, “Eski AKP vekili, Pekin Büyükelçisi A. Emin Önen’in bu skandalla herhangi bir ilgisi var mıdır?” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol