birgün

10° PARÇALI BULUTLU

CHP’li vekiller istismarın yaşandığı Dikili’ye gitti

GÜNCEL 28.12.2017 07:47
CHP’li vekiller istismarın yaşandığı Dikili’ye gitti
Abone Ol google-news

İzmir Dikili’de Süleymancılar Tarikatı’na ait yurtta görevli Ömer Faruk Ergen’in 9 öğrenciyi istismar etmesine yönelik tepkiler sürerken, CHP İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır ve Musa Çam, CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesi ile ilgili olarak dün ilçeye gitti.

Skandal olayın yaşandığı yerde araştırmalarda bulunan CHP’li Bayır, “Çocuklarımız medeniyet ışığından gericiliğin ışığına itilemez ve utanç verici taciz olaylarının merkezi haline gelen yurtlara emanet edilemez. Buna izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ise, “Çocuklarımızın geleceği iktidar eliyle çalınıyor, hayatları karartılıyor. Köy okulları ve devlet yurtları kapatılarak küçücük yavrularımız bu yobaz, bu ahlak dışı her türlü işi kendilerinde hak gören tarikat yurtlarına mecbur bırakılıyor. Milli Eğitim Bakanına soruyorum, istifa etmen için daha kaç çocuğun cinsel istismara maruz kalması, hayatının kararması gerekiyor” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol