birgün

23° AÇIK

CHP'li Yarkadaş ile AFAD başkanı arasında 'konuşma yasağı' atışması

AFAD'ın belediye başkanlarına depremle ilgili konuşma yasağı getirmesi ile ilgili CHP'li gazeteci Barış Yarkadaş ile AFAD Başkanı Güllüoğlu arasında tartışma çıktı.

GÜNCEL 16.11.2020 14:59
CHP'li Yarkadaş ile AFAD başkanı arasında 'konuşma yasağı' atışması
Abone Ol google-news


İzmir'de belediye başkanlarına deprem ile ilgili açıklama yasağı getirilmesine tepki gösteren gazeteci Barış Yarkadaş ile AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu tartıştı.

Yasağa kişisel sosyal medya adresinden tepkisini gösteren Yarkadaş, "İBB Başkanı İmamoğlu'na soruşturma açıp gözdağı vermeye çalışan iktidar, İzmir'deki belediye başkanlarına da AFAD aracılığıyla gönderdiği mesajda 'Depremle ilgili medyaya ve kamuoyuna konuşmayın' diyerek yasak koymaya çalışıyor. AFAD o yazıyı derhal geri çek" ifadelerini kullanmıştı.

AFAD Başkanı Güllüoğlu ise Yarkadaş'ın çağrısına "Hiç merak etmeyin, biz İzmir'de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile başarılı bir koordinasyon ile afet müdahalesini yönettik. Barış bey lütfen buradaki ortak çalışma kültürünü olumsuz etkileyecek ifadelerden kaçının" diyerek cevap verdi.

chp-li-yarkadas-ile-afad-baskani-arasinda-konusma-yasagi-atismasi-805641-1.

YARKADAŞ'TAN AFAD BAŞKANINA: YAPTIĞINIZ VESAYETTİR

Yarkadaş ise Güllüoğlu'nun çıkışına şu yanıtı verdi:

"Sayın Güllüoğlu, seçilmiş belediye başkanları, sorumlulukla davranır, halkı bilgilendirir ve halka kolayca ulaşır. İzmir'deki çalışmalarınızı hepimiz takdir ettik. Ancak bu 'talimat' doğru olmadı. Seçilmiş Belediye Başkanı konuşmayacaksa kim konuşacak? Yaptığınız vesayettir!"

Öte yandan Yarkadaş, paylaştığı mesajda deprem ile ilgili konuşma yasağının sadece İzmir'deki belediye başkanlarına gitmediğini belirtti.

Yarkadaş şu açıklamayı yaptı:

AFAD'ın az önce yaptığı açıklamaya göre, başkanlara gönderilen "Depremle ilgili konuşmayın" talimatı, sadece İzmir'i değil tüm belediye başkanlarını kapsıyormuş! Vahim ötesi bir durum! Atanmışlar, seçilmişlere "KONUŞMAYACAKSINIZ" diyor! Başkanlar bu VESAYETİ kabul etmemelidir!

chp-li-yarkadas-ile-afad-baskani-arasinda-konusma-yasagi-atismasi-805642-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol