birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.04.2021 14:18

CHP'li Yavuzyılmaz: Turkcell Yönetim Kurulu'ndaki AKP'li bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık

CHP'li Deniz Yavuzyılmaz, "Turkcell Yönetim Kurulundaki AK Partili bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık" dedi. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı'nın yıllık net maaşının 250 bin avro olduğunu belirten Yavuzyılmaz, yönetim kurulu üyelerinin yıllık net maaşının 100 bin aavro olduğunu açıkladı. CHP'li vekil, 2010'da belirlenen tutarın bugüne kadar devam ettiğini ifade etti.

CHP'li Yavuzyılmaz: Turkcell Yönetim Kurulu'ndaki AKP'li bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı'nın yılda 250 bin avro, yönetim kurulu üyelerinin 100 bin avro gelir elde ettiğini açıkladı.

Yavuzyılmaz, genel kurul raporlarında yer alan bilgilerden yola çıkarak Turkcell Yönetim Kurulu üyelerinin yılda 100 bin avro gelir elde ettiğini ortaya çıkardı. KİT Komisyonu üyesi Yavuzyılmaz'ın paylaştığı bilgilere göre, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı da 250 bin avro kazanıyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Yavuzyılmaz'ın, Turkcell Genel Kurul tutanaklarında dayandırarak attığı mesajı şöyle: "Turkcell Yönetim Kurulundaki (YK) AK Partili bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık. YK Başkanı yıllık net maaşı 250.000 Avro, YK Üyelerinin yıllık net maaşları 100.000 Avro! 2010'da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam."

chp-li-yavuzyilmaz-turkcell-yonetim-kurulu-ndaki-akp-li-burokratlarin-maaslarini-ortaya-cikardik-860303-1.

CHP'li Yavuz Yılmaz'ın aktardığına göre, yıl yıl görev yapan isimler şöyle:

2011-2012-2013-2014- Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet Akça - Yönetim Kurulu Üyeleri: Atilla Koç, Bekir Pakdemirli, Mehmet Hilmi Güler

2015- Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet Akça - Yönetim Kurulu Üyeleri: Atilla Koç Mehmet Hilmi Güler Bekir Pakdemirli

2016- Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet Akça - Yönetim Kurulu Üyeleri: Atilla Koç Mehmet Hilmi Güler Bekir Pakdemirli

2017- Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet Akça - Yönetim Kurulu Üyeleri: Atilla Koç Mehmet Hilmi Güler Bekir Pakdemirli

2018- Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet Akça - Yönetim Kurulu Üyeleri: Atilla Koç Mehmet Hilmi Güler

2019- Yönetim Kurulu Başkanı: Bülent Aksu - Yönetim Kurulu Üyeleri: Atilla Koç Mehmet Hilmi Güler Bülent Aksu Hüseyin Aydın

2020- Yönetim Kurulu Başkanı: Bülent Aksu - Yönetimi Kurulu Üyeleri: Hüseyin Aydın Afif Demirkıran

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol