birgün

25° AZ BULUTLU

SİYASET 06.05.2020 23:08

CHP'li Yıldırım Kaya, doların 7.20 TL'yi görmesi sonrası Erdoğan'ın videosunu paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, doların 7.20 TL'yi aşması sonrası Erdoğan'ın yaptığı konuşmayı paylaştı. Kaya, "24 Haziran 2018 seçimlerinde yetkiyi istediğinde Dolar 4.64 TL idi. Bugün Dolar 7.20 TL" diye yazdı

CHP'li Yıldırım Kaya, doların 7.20 TL'yi görmesi sonrası Erdoğan'ın videosunu paylaştı

Doların 7.20 seviyesine yükselmesinin ardından 'Dolar 7.20' etiketi sosyal paylaşım sitesi Twitter'da trend topic (TT) oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi yaptığı konuşmada, "24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle nasıl uğraşılır görücelim" sözlerinin yer aldığı videoyu paylaşarak doların o tarihte 4.64 TL olduğunu hatırlattı.

CHP'li Yıldırım Kaya'nın "Bir Yalan Daha" diyerek sosyal medya hesabından doların 7.20 TL'yi görmesi hakkında yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı:

"24 Haziran 2018 seçimlerinde yetkiyi istediğinde Dolar 4.64 TL idi.

Bugün Dolar 7.20 TL"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız