birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 05.02.2020 14:52

CHP’nin ardından sosyal medya da harekete geçti: #CNNBoykot gündemin ilk sırasında

CHP'nin CNN Türk'ü boykot edeceği iddiası sosyal medyada gündem oldu

CHP’nin ardından sosyal medya da harekete geçti: #CNNBoykot gündemin ilk sırasında

Cumhuriyet Halk Partisi’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

Çok sayıda Twitter kullanıcısı, paylaşımlarında CNN Türk'e dair şikayetlerini aktardı.

Konuyu ilk olarak gündeme getiren Odatv, haberlerin ardından CNN TÜRK Genel Müdürü Murat Yancı’nın CHP’den randevu aldığını, bugün öğlen Ankara'da CHP Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'la bir görüşme yapacağını yazdı.

Boykot kararının uzun süredir Parti Meclisi’nde konuşulduğunu söyleyen ve kendisinin de bir aydır CNN Türk’e çıkmadığını belirten CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger de DW Türkçe’ye açıklamalarda bulundu.

Aksünger, partinin böyle bir karar alabileceğini, bunun yeni bir uygulama olmayacağını da belirterek, “Belli bir yayın politikası içinde objektif yayın politikalarını gütmeyen yayın mecraları ile ilgili alınmış karar vardı. Uymaya çalışıyorduk” ifadelerini kullandı.

Twitter kullanıcılarının paylaşımlarından bazıları şu şekilde:

NE OLMUŞTU?

Odatv'nin haberine göre, CHP MYK toplantısında alınan karar uyarınca CHP seçmenine de CNN Türk’ü izlememe çağrısı yapılacağı öğrenilmişti.

Bu hamle sonrasında CNN Türk’e çıkan CHP’liler hakkında da disiplin süreci işletileceği belirtilmiş, bununla birlikte CNN Türk'ün CNN International'a şikayet edileceği de öğrenilmişti.