birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.04.2021 13:19

CHP'nin Fındıklı'da astığı "128 milyar dolar nerede?" başlıklı afişler polis tarafından indirildi

Rize'nin Fındıklı ilçesinde CHP ilçe örgütünün astığı "128 milyar dolar nerede?" yazılı pankartlar yarım saat sonra polis tarafından indirildi.

CHP'nin Fındıklı'da astığı "128 milyar dolar nerede?" başlıklı afişler polis tarafından indirildi

Barış Yarkadaş, CHP'nin Fındıklı'da astığı "128 milyar dolar nerede?" başlıklı afişlerin polis tarafından 30 dakika sonra indirildiğini duyurdu.

CHP Rize İl Başkanlığı'nın ise, bilboardları kiralayan şirketin rezerve yapmamasından dolayı afişleri asamadığını söyleyen Yarkadaş paylaşımında, "Siz afişleri indirin ey AKP! Biz her koşulda soracağız!" ifadelerine yer verdi.

Yarkadaş şu açıklamayı yaptı:

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ile az önce konuştum. Saltuk Deniz, 'Fındıklı İlçe Başkanımız Kadirhan Kadıoğlu ve ilçe yöneticilerimiz ile afişlerimizi astık, bir süre sonra indirildiği haberi geldi. Buna rağmen 128 milyarın akıbetini soracağız. Cevabını da alacağız' dedi.
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol