birgün

23° AÇIK

CHP'nin toplatılan afişleri Soylu'ya soruldu: Kimleri rahatsız etmiştir?

CHP’nin Çay Kanunu Teklifi’ne ilişkin afişlerinin toplatılmasını Meclis gündemine taşıyan CHP'li Bayraktutan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

GÜNCEL 18.04.2022 15:49
CHP'nin toplatılan afişleri Soylu'ya soruldu: Kimleri rahatsız etmiştir?
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP’nin Çay Kanunu Teklifi’ne ilişkin afişlerinin toplatılmasını Meclis gündemine taşıdı. Bayraktutan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, "İçeriği doğru olan bu afişler hangi gerekçe ile kaldırtılmıştır? Halkı bilgilendiren bu afişler kimleri rahatsız etmiştir?" diye sordu.

CHP Rize İl Başkanlığı’nın, CHP tarafından verilen Çay Kanunu Teklifi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesine ilişkin afişleri dün toplatılmıştı. Uğur Bayraktutan, toplatılan afişlerle ilgili Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle bugün TBMM’ye soru önergesi verdi.

'HANGİ GEREKÇE İLE KALDIRILMIŞTIR?'

Bayraktutan, önergesinde, "Çay üreticilerinin sesine kulak tıkamadınız mı? Sorunlarını görmezden gelmediniz mi? Kanun teklifini reddederken rahatsız olmadınız da afişlerden mi rahatsız oldunuz" dedi.

Bayraktutan, Bakan Soylu’ya, "Çay Kanunu Teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedilmemiş midir? ‘Açıklanan yaş çay alım fiyatının altında alım yapılmasını yasaklayan Çay Kanunu Teklifi’miz iktidar ve ortakları tarafından reddedilmiştir’ sözleri doğru değil midir? İçeriği doğru olan bu afişler hangi gerekçe ile kaldırtılmıştır? Halkı bilgilendiren bu afişler kimleri rahatsız etmiştir? Afişlerin toplatılması talimatı kim tarafından verilmiştir" sorularını yöneltti.

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol