birgün

29° AZ BULUTLU

CHP'nin zam afişi Cumhurbaşkanı'na hakaret sayılarak toplatıldı

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, iktidarın getirdiği zamlara dikkat çekmek amacıyla il başkanlığı binasına astıkları, "Ne elektrik kesintisi, ne fatura derdi... Saray sosyetesinin keyfi yerinde" yazılı afişin savcı talimatıyla 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten kaldırıldığı ve tutanak tutulduğunu duyurdu.

GÜNCEL 04.02.2022 15:43
CHP'nin zam afişi Cumhurbaşkanı'na hakaret sayılarak toplatıldı
Abone Ol google-news

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, il binasına asılan "Ne elektrik kesintisi, ne fatura derdi... Saray sosyetesinin keyfi yerinde" yazılı afişin, Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten savcılık talimatıyla polis tarafından tutanak tutularak kaldırıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Sarı, "Saray görseli kimi neden rahatsız etti merak ediyorum" diyerek söz konusu duruma tepki gösterdi.

Sarı paylaşımında, şunları dile getirdi:

“Elektrik faturalarında yaşanılan zulme dikkat çekmek üzere partimize astığımız pankart savcılık talimatı ile kaldırıldı. Zamları yapan AKP iktidarını sembolize eden Saray görseli kimi neden rahatsız etti merak ediyorum. Pankartları indirince elektrik faturaları da indirim olmuyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol