birgün

24° AÇIK

SİYASET 17.10.2020 09:34

CHP Parti Meclisi toplanıyor: ‘Görevimiz ilkeli geniş toplumsal mutabakat’

CHP Parti Meclisi bugün ‘hukuk devletine saldırı’ ve ‘pandemi’ gündemiyle toplanacak. Toplantı, basına kapalı gerçekleştirilecek.

CHP Parti Meclisi toplanıyor: ‘Görevimiz ilkeli geniş toplumsal mutabakat’

Hüseyin Şimşek

CHP Parti Meclisi bugün ‘hukuk devletine saldırı’ ve ‘pandemi’ gündemiyle toplanıyor.

CHP Genel Merkezi’ndeki toplantının ana gündem maddeleri, ‘hukuk devletine yapılan saldırıların siyasi sonuçları, dış politikadaki güncel gelişmeler, pandemi yönetiminin ekonomi, sağlık ve eğitime etkileri’ olacak.

YÖNETİM KURULU RAPOR HAZIRLADI

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) PM toplantısı için bir rapor hazırlayarak son aylarda yapılan çalışmaları anlattı. Toplantı öncesi parti yönetimi için bir yazı kaleme alan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP'nin en önemli görevi, reform iradesi ve temel ilkeler çerçevesinde oluşturulacak geniş bir toplumsal uzlaşmayı sağlamaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu, parti yönetimine sunduğu yazısında şunları kaydetti:

“Hedefimiz üreten, üretici güçlerden yana olan, liyakat ve eşitlik hedefini temeline alan güçlü bir sosyal devletle bir kez daha ekonomik ve siyasal bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan ederek, Cumhuriyetimizi yeniden ayağa kaldırmaktır.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız