birgün

26° PARÇALI BULUTLU

CHP Sözcüsü Öztrak'tan CHP'li Kaftancıoğlu'na tepki: Partimizin görüşlerini Genel Başkanımız açıklar

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Sığınmacıların tamamını gönderemeyiz, kalanlar entegre edilecek" sözleri üzerine açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak " “Partimizin görüşlerini Genel Başkanımız, Parti Sözcüsü ve Grup Başkanvekilleri açıklar," dedi.

SİYASET 06.05.2022 22:04
CHP Sözcüsü Öztrak'tan CHP'li Kaftancıoğlu'na tepki: Partimizin görüşlerini Genel Başkanımız açıklar
Abone Ol google-news

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Sığınmacıların tamamını gönderemeyiz, kalanlar entegre edilecek" sözlerine tepki gösterdi.

İzmir'in Çeşme ilçesinde basın toplantısı düzenleyen Öztrak, “Partimizin görüşlerini Genel Başkanımız, Parti Sözcüsü ve Grup Başkanvekilleri açıklar. Suriyelileri geri gönderme konusunda başlangıçtan beri tavrımız nettir. En geç iki yıl içerisinde ülkelerine gönderilmeleri, aziz milletimize taahhüdümüzdür" dedi.

Kaftancıoğlu, "Evrensel hukuk kuralları çerçevesinde bu insanların tamamını göndermek diye bir gerçek yoktur. Kalanların entegrasyonu, yeniden gelişin engellenmesi ve ülkesindeki koşulların oluştuğunda gidecek olanların gitmesi ulusal bir politik mesele," demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol