birgün

23° AÇIK

CHP yöneticilerinden İBB'ye 'terör teftişine' tepki

İçişleri Bakanlığı, bazı İBB personellerinin çeşitli terör örgütüne üye olduğu iddiasının tüm yönleriyle soruşturulacağını bildirmişti. CHP yöneticilerinden bakanlığın açıklamasına sert tepkiler geldi.

SİYASET 26.12.2021 23:13
CHP yöneticilerinden İBB'ye 'terör teftişine' tepki
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hakkında 'terörle iltisaklı personel' bahanesiyle özel teftiş başlatmasına CHP yönetiminden tepkiler geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından "Suç İçişleri Bakanımız yeni kumpas peşinde. Bu kaçıncı iftira? Boğaziçi öğrencilerine attkların yetmedi sıra İBB çalışanlarına mı geldi? Türkiye'de 160 PKK'lı kaldı diyordun, şimdi 455 PKK'lı İBB'de çalışıyor diyorsun... Kendi açıklaman seni yalanlıyor ama sen utanmıyorsun," ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de sosyal medya hesabından "FETÖ ile ortak operasyonlar yaptığınız zaman en sık kullandığınız yöntem gizli tanıklardı. Şimdi de mahkeme kararı olmadan birilerini terörist mi ilan ediyorsunuz? İltisak arıyorsanız aynaya bakacaksınız. FETÖ, uyuşturucu baronları, kumarhane kralları bir şey çağrıştırıyor mu size?" paylaşımında bulundu.

TORUN: EFENDİSİNDEN FIRÇA YEMİŞ OLACAK Kİ...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek, şunları kaydetti:

"Sarayda pişen bu yemeği, milletin midesi kaldırmaz! İçişleri Bakanı, efendisinden fırça yemiş olacak ki 17 gün önce Meclis'te attığı iftiralarla ilgili bugün Erdoğan konuştuktan sonra adım atıyor. Terörle iltisaklı olanlar varsa şimdiye kadar neredeydin Süleyman Soylu!"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise, Erdoğan'ı etiketleyerek yaptığı paylaşımında, "İBB’yi yedirmeyiz. Millet iradesine düşmanlara geçit yok! Kaçamayacaksınız, yargılanacaksınız!" diye yazdı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Unutmayalım ki iktidar her sıkıştığında hep yaptığı gibi yalana, dolana sarılıyor. Terör örgütleriyle iltisaklı arayanlar aynaya baksın diyelim ve konuyu kapatıp işimize gücümüze bakalım" dedi. Kaftancıoğlu, "Biz çalışacağız siz, gideceksiniz. Az kaldı" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol