birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 06.06.2020 19:42

Çiçek Sepeti’nde Nazi sembollü giysi satışı!

Çiçek Sepeti isimli aşışveriş sitesinde, Nazi sembollü tişört satışı yapıldığı görüldü

Çiçek Sepeti’nde Nazi sembollü giysi satışı!

Merve ATICI

Çiçek Sepeti isimli aşışveriş sitesinde Nazi sembollü tişört satışı yapıldığı görüldü. Üzerinde Nazi sembolü olan tişörtlerin satılması sosyal medyada da tepki çekti.

TEPKİLERİN ARDINDAN ÜRÜN SİTEDEN KALDIRILDI

Çiçek Sepeti, gelen tepkilerin ardından site üzerinden tişörtün satışını kaldırdı. İnternet arama motorlarında ise söz konusu ürünle ilgili kelimeler yazıldığında, satışın yapıldığı linkin hala çıktığı, ancak link içinde farklı bir ürünün satışının yapıldığı görülüyor.

DAHA ÖNCE BAŞKA ALIŞVERİŞ SİTELERİNDE DE SATIŞ YAPILMIŞTI

Daha önce, trendyol.com, hapsiburada.com, n11.com gibi popüler alışveriş sitelerinde Nazi baskılı bir çocuk t-shirt'ü satılması tepkilere neden olmuştu. Ekşi sözlükte gündem olmasının ardından kısa sürede Twitter gündemine de oturan olay sonrasında Trendyol hiçbir açıklama yapmadan ürünü kaldırmıştı.

Trendyol.com’dan daha sonra, gelen yoğun tepkiler üzerine konuya ilişkin yapılan açıklamada, “ Satışına aracılık etmeyi asla kabul edemeyeceğimiz bir ürünü platformumuzdan derhal kaldırdık. Müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz” ifadeleri kullanılmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız