birgün

3° AÇIK

SİYASET 16.02.2021 06:34

"Çiftçinin borçlarını yapılandırın"

CHP MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP Parti Sözcüsü Öztrak, ekonomide yaşanan çöküşe dikkat çekti. Çiftinin tarlasına, traktörüne haciz geldiğini hatırlatan Öztrak, “MHP borçların yapılandırılması için teklif getirsin tüm tekliflerimizi geri çekeriz” dedi.

"Çiftçinin borçlarını yapılandırın"

HABER MERKEZİ

Partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak ülkenin ekonomik yönden büyük bir çöküşe sürüklendiğini vurguladı.

“Çiftçimiz perişan. Yemciye, gübreciye, Ziraat Bankası’na borçlu. Çiftinin tarlasına ineğine traktörüne haciz yağıyor” diyen Öztrak, “MHP borçların yapılandırılması için teklif getirsin tüm tekliflerimizi geri çekeriz. Yeter ki çiftçimizin derdine derman olalım” ifadelerini kullandı.

“Postacılar mektup yerine icra tebligatı getirir oldu. Muhtarlarımızın masaları icra tebligatı dolu” diyen Öztrak’ın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı: “Bunun sorumlusu kim, ülkeyi kim yönetiyor? Elbette Erdoğan’ın şahsım hükümeti. İşsizlik yolsuzluk korkunç bir tusunami olmuş milletimizi ezip geçiyor. Erdoğan duymazdan geliyor. Erdoğan’ın şahsım hükümetinin elinde işsizlik arşa çıkıyor. Son 1 yılda işini kaybedenlerin sayısı 1 milyonun üzerinde. Erdoğan’ın şahsım hükümetinde en çok acı çekenlerin başında gençlerimiz geliyor.” “Üniversitelerde liyakat yerine saraya sadakat esas olmuş. Erdoğan’ın şahsım rejimi üniversiteleri en tepede buluşturmak yerine en vasatta buluşturmak istiyor. Aileleri türlü fedakarlıkta okuttukları gençlerimiz iş bulamıyor. 1 milyon 195 bin üniversiteyi bitiren genç işsiz. OECD ülkeleri arasında en çok ev genci oranı Türkiye’de. Sadece Kocaeli’de geçen hafta 4 vatandaşımız ekonomik sebeplerle canına kıydı. Zentinburnu’nda gencecik çift 1 buçuk yaşındaki çocuklarını komşularına bırakıp yaşamlarına son verdi.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol