birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.01.2020 10:45

Çiftlik Bank mağdurları dedektif tuttu

'Aydın’ın ev adresi, kullandığı arabalar ve gittiği mekanları tespit edip, fotoğraflayacağız'

Çiftlik Bank mağdurları dedektif tuttu

Çiftlik Bank mağdurları, dolandırıcı firari sanık Mehmet Aydın'ın bulunması için dedektif tuttu. Aydın'ın Uruguay ve Ukrayna'da olduğuna dair iddiaların ardından dedektif Mehmet Uzuner 'Brezilya'da olduğunu biliyoruz' dedi.

Yüksek kâr payı vaadiyle 80 bin kişiden topladığı 500 milyon TL üzeri parayla kayıplara karışan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ı arama çalışmaları sürüyor. Aydın, en son Uruguay'da lüks bir otomobil içinde görüntülenmiş daha sonra da hakkında Ukrayna'da olduğu iddiaları çıkmıştı. Çiftlik Bank kullanarak dolandırılan mağdurlar Aydın'ı bulmak için bir dedektifle anlaştı.

Hürriyet Gazetesi'nden İdris Emen'in haberine göre, Dedektif Mehmet Uzuner çalışmalarını şöyle anlattı: 'Yaklaşık bir ay önce çalışma başlattık. 2003 yılından beri özel dedektifim. Uluslararası Özel Dedektif Birliği’ne üyeyim. Birliğe üye Latin Amerikalı bir dedektif firmasıyla iş birliği yapıyorum. Mehmet Aydın’ın intihar ettiği veya Ukrayna’da olduğu doğru değil. Aydın’ın Brezilya’da olduğunu biliyoruz. Aydın Brezilya, Paraguay ve Uruguay üçgeninde rahat bir şekilde hareket ediyor.'

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız