birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 06.02.2020 15:09

Çığ felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 41’e yükseldi

Van'ın Bahçesaray ilçesinde çığ altındaki 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine çığ düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 41'e çıktı

Çığ felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 41’e yükseldi

Bahçesaray'da düşen çığın altında kalan bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. İki çığda yaşamını yitirenlerin sayısı 41'e yükseldi.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde çığın düştüğü Karabet Tüneli'ne 4 kilometre mesafedeki bölgede arama çalışmaları sürüyor.

Çığ felaketinin yaşandığı bölgede arama çalışması yürüten Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve AFAD ekipleri, bir kişinin daha cansız bedenine ulaştı.

Olası çığa önlem için yapay patlatma yapıldı

AFAD, bölgede olası çığ düşmelerine karşı önlem olarak yapay patlatma yaparken, çığ riski asgari düzeye indirilmeye çalışıldı. Çevre illerden de bölgeye 85 AFAD aramam kurtarma uzmanı gönderildi.

Telefonların çekmediği bölgeye, haberleşmenin aksamaması için alana 2 mobil baz istasyonu kuruldu.

17:50 itibariyle arama çalışmalarına ara verildi

17:50 itibariyle Van Bahçesaray'da çalışmalara yarın sabaha kadar ara verildi. Çığ altında bir kişinin olduğu sanılıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız