birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 06.02.2020 10:41

Çığ haberini kesip Erdoğan'ın mitingini yayınlayan NTV ve CNN Türk tepki çekti

NTV ve CNN Türk, Van Bahçesaray'da meydana gelen ve 38 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan çığ felaketinin haberini verdiği sırada, yayını keserek Erdoğan'ın mitingini yayınladı. Yayının kesilmesi büyük tepki topladı

Çığ haberini kesip Erdoğan'ın mitingini yayınlayan NTV ve CNN Türk tepki çekti

NTV'nin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingi ile Van'daki çığ felaketini yarım ekran yapıp beraber vermesinin ardından, CNN Türk'ün de çığ haberini direkt olarak kesip Erdoğan'ın Kırıkkale mitingine bağlanması büyük tepki topladı.

NTV, Bahçesaray'da meydana gelen felaketin haberini verirken, ekranı ikiye bölmüş, CNN Türk ise AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı çığ felaketiyle ilgili arama kurtarma çalışmalarını anlatırken, Erdoğan'ın mitinginin başlaması üzerine yayın tamamen kesmiş ve Kırıkkale'deki mitinge bağlanmıştı.

Yurttaşların gösterdiği tepkilerden bazıları şu şekilde:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız