birgün

23° AÇIK

MEDYA 07.02.2020 16:11

‘Çığ’ iddiasının sahibi Bülent Aydemir, bugünkü programına çıkmadı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan hakkında Van'daki çığ faciasıyla ilgili iddiayı gündeme getiren Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, bugünkü programına çıkmadı

‘Çığ’ iddiasının sahibi Bülent Aydemir, bugünkü programına çıkmadı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan hakkında ortaya attığı iddianın yalanlanmasının ardından özür dileyen Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, hafta içi her gün yorumcu olarak katıldığı Para Gündem programına bugün çıkmadı.

Bülent Aydemir dün Habertürk TV ekranlarında yayınlanan ‘Para Gündem’ programına bağlanmış ve Van’da meydana gelen çığ felaketinde gideceği toplantı için yolu iş makinesi ile açtıran Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın tedbirsizliğinin neden olduğunu belirtmişti.

Dün medyada geniş yer bulan ve büyük yankı uyandıran bu açıklamanın ardından Bülent Aydemir teyitsiz bilgi paylaştığını belirterek özür dilemiş ve iddiasının doğru olmadığını belirtmişti.

Medyaradar'da yer alan habere göre, Bülent Aydemir, daimi katılımcı olduğu Para Gündem programında bugün yer almadı.

Bugünkü programda konuklarını tanıtan Ebru Baki, Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban ve Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Baydur'un ismini telaffuz etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız