birgün

13° SİSLİ

BİRGÜN EGE 03.09.2020 11:50

Çiğli Belediyesi temizlik işçilerinden grev kararı

Çiğli Belediyesi’nin şirketi ÇİBEL A.Ş ile DİSK’e bağlı Genel İş 8 No’lu Şube’de örgütlü temizlik işçileri arasında, 9 aydır süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Grev kararı alan işçiler, grev kararını Çiğli Belediyesi’ne astı

Çiğli Belediyesi temizlik işçilerinden grev kararı


BİRGÜN EGE

İzmir’de, Çiğli Belediyesi’nin temizlik işlerini yürüten ÇİBEL A.Ş. ile DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 8 No’lu Şubesi arasında Ocak 2020’den bu yana bir sonuç alınamayan ve pandemi sonrası bir türlü başlayamayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri nedeniyle işçiler iş bırakarak, grev kararı aldı.

cigli-belediyesi-temizlik-iscilerinden-grev-karari-776406-1.

İşçiler Harmandalı Şantiyesinden topluca Çiğli Belediyesi’nin merkez binasına gelerek grev kararını Çiğli Belediyesi’ne asıldı.

Disk Genel-İş 8 No'lu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin, Çiğli Belediyesi önünde yaptığı açıklamada, "Neredeyse bir yılsonuna gelinmesine rağmen 9 aydır zam ve sosyal haklarında hiçbir iyileştirme alamayan ÇİBEL işçisinin sabredecek tahammülü kalmamıştır. Bu eylem bir uyarıdır. Herkes üzerine düşen mesajı almalıdır. Bununla birlikte toplu iş sözleşme görüşmeleri bir an önce bitirilmesi, ekonomik krizden, zamlardan en çok etkilenen ve sürekli yoksullaşan biz işçilerin kayıplarını telafi edecek bir iyileştirmeyle birlikte iş yerinde iş barışının sağlanması, Çiğli halkına hizmetin iyi bir şekilde sürdürülmesi biz işçilerin tek dileğidir. Bu yüzden bir an önce Toplu sözleşme masasında taleplerimizi karşılamaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız