birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Cihangir’deki bıçaklı tacizcinin 41 yıla kadar hapsi istendi

Cihangir Sanatkarlar Parkı'nda bir kadını taciz ederek bıçakla korkutmaya çalışan Berzan E.Ç. hakkında üç suçtan toplam 41 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

GÜNCEL 19.05.2021 16:41
Cihangir’deki bıçaklı tacizcinin 41 yıla kadar hapsi istendi
Abone Ol google-news

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Cihangir Sanatkarlar Parkı'nda 9 Nisan’da yabancı uyruklu bir kadını taciz eden ve bıçakla korkutan Berzan E.Ç. hakkındaki iddianame tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Berzan E.Ç.'nin parkta gezerken bir bankta tek başına oturan ve telefonla konuşan kadın gördüğünü, kadının ‘hoşuna gitmesi üzerine’ bankta yanına oturduğunu belirttiği anlatıldı.

Daha sonra yürümeye başlayan kadını takip eden şüphelinin, “Bir anda kendimi kaybettim. Kadının kalçasına dokundum, çığlık atınca panik yaparak ağzını kapattım. Susmayınca bıçağı görünce susar belki diyerek cebimden bıçağı çıkartıp gösterdim ancak bağırmaya devam etti. Korktum kaçtım, pişmanım” dediği belirtildi.

TANIK İFADESİNE BAŞVURULDU

Soruşturma kapsamında özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Akif S.'nin tanık olarak ifadesine başvuruldu. Akif S. de bir kadın çığlığı duyduğunu, sesin geldiği yerde bir erkek şahsın kadın bir şahsa sarıldığını, elinde bıçak olduğunu ve zorla bu kadını alıkoyduğunu gördüğünü uzak mesafede olduğu için bağırarak yardım ettiğini söyledi.

ALT SINIR 15 YIL

Savcılık, 12 Nisan'da tutuklanan şüpheli Berzan E.Ç. "Basit cinsel saldırı", "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Silahla tehdit" suçlarından 15 yıl 6 aydan 41 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Şüpheli Berzan E.Ç. önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Berzan E.Ç. sosyal medya tepkisinin ardından yakalanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol