birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SAĞLIK 22.03.2017 20:13

Çikolata: Adı gibi tatlı mı, yoksa acı bir hastalık mı?

Çikolata: Adı gibi tatlı mı, yoksa acı bir hastalık mı?

Türkiye’de her 10 kadından birinde görülen çikolata kisti hastalığı hakkında farkındalığı artırmak için uzmanlar yarın Kadıköy Belediyesi’nde bir araya gelecek.

Endometriozis(Çikolata kisti hastalığı), Türkiye’de her 10 kadından birinde görülen bir rahatsızlık. Bu rahatsızlığa karşı farkındalık yaratmak için uzmanlar yarın Kadıköy Belediyesi’nde bir araya gelecek.

cikolata-adi-gibi-tatli-mi-yoksa-aci-bir-hastalik-mi-262493-1.

Programın detayları şu şekilde:

Lions 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Aile Planlaması ve Kadın Sağlığı Komitesinin manevi desteği, Bağlarbaşı Lions Kulübü ve Endometriozis & Adenomyozis Dernekleri’nin ortak projesi olarak, özellikle ve öncelikle gençleri olmak üzere kadınlarımızı bilinçlendirmek, toplumumuza sağlık yönünde katkı ve farkındalık sağlamak amacıyla;

"Üreme Çağında Kadın Sağlığı" başlıklı bir panel gerçekleştirilecektir

Bu panelde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Uzm.Dr.Sn.Pınar Yalçın Bahat ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç.Dr.Sn.Taner Usta ( Endometriozis & Adenomyozis Derneği Genel Sekreteri ve Bağlarbaşı Lions Kulübü Başkan Yardımcısı) gönüllü panelistlerimiz olacaklardır.

Her iki konuşmacının yarımşar saatlik konuşma sürelerinin ardından soru cevap şeklinde ilerleyecek olan panelimizin konuları; Endometriozis (Çikolata kisti hastalığı) tatlı mı, yoksa çok acı bir hastalık mı, cinsel temasla geçen hastalıklar, doğum kontrolü ile ilgili yapılabilecekler ... şeklinde olacaktır.

23 Mart 2017 Perşembe akşamı saat 19.00'da Kadıköy Belediyesi, Başkanlık Girişi, Brifing Salonu ‘nda Çikolata Kisti hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yapılacak olan bu etkinliğe herkesi bekliyoruz.

Ne kadar çok kişi, o kadar çok bilgi aktarımı ve bilinçlenme diyoruz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol