birgün

26° AZ BULUTLU

Çiller, Vecdet Öz'den koltuğunu istemiş: 'Ablan olarak başa geçeyim'

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, eski başbakan Tansu Çiller’in siyasete dönüş için kendisinden koltuğunu istediğini açıkladı.

SİYASET 08.05.2022 10:11
Çiller, Vecdet Öz'den koltuğunu istemiş: 'Ablan olarak başa geçeyim'
Abone Ol google-news

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, eski başbakan Tansu Çiller'in siyasete dönmek istediğini ifade ederek kendisinden koltuğunu istediğini söyledi.

Öz, Çiller'in "Ben ablan olarak partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol" dediğini ifade etti.

Cumhuriyet'e konuşan Öz, şunları söyledi:

“Tansu Hanım bir gün beni arayarak kahve içmeye davet etti. Ben de dostane bir şekilde bu daveti kabul ettim. Ülke gündeminden konuşacağımızı düşünerek gittiğim bu görüşmede Çiller bana siyasete dönmek istediğini açıkladı, ‘Ben ablan olarak partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol’ dedi. Bu işin ticaret işi olmadığını derin görüş ayrılıklarımızın olduğunu belirterek reddettim, örneğin o başkanlık sistemini tasvip ediyor, biz parlamenter sistemi.”

'AKP İLE YAKINLIĞINI TASVİP ETMİYORUM'

Öz, sığınmacı karşıtı söylemleriyle gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın fikirlerinin kendilerine yakın geldiğini söyledi.

Öz, ayrıca Çiller ile dostane bir ilişkisi olduğunu fakat kendisinin AKP ile yakınlığını tasvip etmediğini ekledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol