birgün

8° AÇIK

CİMER komedisi: Festival yasaklarını İçişleri’ne sorduk, Ermenek Kaymakamlığı yanıt verdi

BirGün CİMER üzerinden İçişleri Bakanlığı’na “Bu yıl valilik veya kaymakamlık kararlarıyla kaç konser, festival ve etkinlik iptal edildi?” diye sordu. Bakanlık başvuruyu Karaman’daki Ermenek Kaymakamlığı’na iletti. Kaymakamlık “İlçe genelinde bir konser ve festival yasaklanmadı” diye yanıt verdi.

GÜNCEL 26.09.2022 14:20
CİMER komedisi: Festival yasaklarını İçişleri’ne sorduk, Ermenek Kaymakamlığı yanıt verdi
Abone Ol google-news

İsmail ARI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) iletilen bir soruyu daha yanıt verilmedi.

BirGün, CİMER üzerinden İçişleri Bakanlığı’na “Bu yıl valilik veya kaymakamlık kararıyla kaç konser, festival ve etkinlik iptal edilmiştir? Bu konser hangi vakıf ve derneklerin şikâyetiyle iptal edilmiştir? İptal edilen konser, festival ve etkinliklerin listesi nedir?” sorularını yöneltti.

Ancak İçişleri Bakanlığı’nı BirGün’ün sorusuna yanıt vermedi ve Karaman Valiliği’ne iletti. Karaman Valiliği ise başvuruyu Ermenek Kaymakamlığı’na iletti. Kaymakamlık da “CİMER başvurunuzda bahse geçen bu yıl Kaymakamlığımızca iptal edilen konser, festival veya etkinlik bulunmamaktadır” diye yanıt verildi.

YASAKLAR YILI

Ülke genelinde toplam kaç konserin ve festivalin iptal edildiği resmi olarak açıklanmasa da özellikle bu yıl onlarca konser ve festival iptal edildi. Son dönemde iptal edilen konser ve festivaller şöyle:

- Eskişehir Anadolu Fest

- Niyazi Koyuncu Pendik Konseri

- Zonguldak Kozlu Müzik Festivali

- Kazdağı Ekoloji Festivali

- Zeytinli Rock Festivali

- Munzur Kültür ve Doğa Festivali

- ODTÜ Bahar Şenliği

- Muş Metin-Kemal Kahraman Konseri

- Aynur Doğan Bursa ve Kocaeli konserleri

- Başkent Kültür Yolu Festivali Mirae Konseri

- Başkent Kültür Yolu Festivali Ara Malikian Konseri

- Apolas Lermi Denizli ve Bostancı konserleri

- Milyon Fest Fethiye

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen konserde, Halkevi Müzik Topluluğu üyesi iki kişinin sahneye çıkmasına izin verilmedi. İnsan Hakları Derneği (İHD) Mersin Şubesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü konseri Mersin Valiliği’nce yasaklandı. Malatya'da başlaması planlanan Gençlik Festivali de hedefe konan bir diğer festival olmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol