birgün

21° AÇIK

YAŞAM 19.05.2020 16:27

Çin’de bir kadın, kaçırılan oğlunu 32 yıl sonra bulmayı başardı

Çin'de 1988 yılında 2 yaşındayken kaçırılarak para karşılığı başka bir aileye evlatlık verilen Mao Yin isimli genç, 32 yıl sonra bulundu. Anne Li Jingzhi, aradan geçen yıllarda oğlunu bulabilmek için büyük bir uğraş verdi

Çin’de bir kadın, kaçırılan oğlunu 32 yıl sonra bulmayı başardı

Çin’de 1988 yılında yaşanan olayda Mao Yin adlı genç, babası ile su almak için girdiği otelde kaçırıldı.

İşinden ayrılarak oğlunu ülkenin her köşesinde arayan anne Li Jingzh , oğlu için 10 farklı eyalete giderek 100 bin el ilanı dağıttı. Aralarında X Factor’ün de bulunduğu çok sayıda televizyon programına çıkıp yardım isteyen anne 300’den fazla ihbarın peşinden gitti.

Oğlunu aramaktan vazgeçmeyen anne, 2007 yılında kayıp çocukların bulunması için kurulan ‘Baby Come Back Home’ (Bebeğim Yuvana Dön) adlı bir gruba gönüllü olarak üye oldu. Çalışmalarıyla 29 aile ile çocuğunu bir araya getirmeyi başaran anne, yıllar geçmesine rağmen oğlunu bulamadı.

BEKLEDİĞİ HABER NİSANDA GELDİ

Nisan ayında ailenin beklediği haber geldi.

Polis, Siçuan eyaletinde bir bebek ve bu bebeği evlat edinen bir adama ilişkin ihbarın ardından harekete geçti.

Aile ve polis ihbarı değerlendirirken 34 yaşındaki Gu Ningning’a yapılan DNA testinin sonucu, Çin’in en fazla konuşulan konusunu netleştirdi.

‘VAKTİMİ AİLEMLE GEÇİRECEĞİM’

Mao Yin, canlı yayınla ailesine kavuştu. “Gelecekte ne yapacağımdan emin değilim” diyen Mao Yin, vaktinin büyük bir kısmını ailesi ile geçireceğini söyledi.

Oğluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan anne ise “Bize yardımcı olan on binlerce kişiye teşekkür ederim” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız