birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SAĞLIK 01.02.2020 12:01

Çin’den gelen kargo ile koronavirüs bulaşır mı?

Tekno Safari'den Timur Akkurt, koronavirüs ile ilgili tüm merak edilenleri Prof. Dr. Levent Akın'a sordu.

Çin’den gelen kargo ile koronavirüs bulaşır mı?

Koronavirüs salgını tüm dünyanın gündemi olurken, Türkiye'de de tedirginlik yarattı. Herkes virüsle ilgili bilgileri araştırıyor, önlemleri öğrenmeye çalışıyor.

Peki Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) tüm dünyada acil durum ilan etmesi ne anlama geliyor? Bu aşamadan sonra ne olacak? Tehlikenin daha da büyümesi sonucu nasıl kararlar bizi bekliyor? Koronavirüs hangi şartlarda ne kadar yaşayabiliyor? Çin’den gelen kargodan virüs bulaşır mı? Gelen kargoları nasıl açmalıyız?

Timur Akkurt, Tekno Safari'de tüm bu soruları Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Prof.Dr. Levent Akın'a sordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız