birgün

19° AÇIK

GÜNCEL 14.02.2020 11:27

Çin'den tahliye edilen yolcularda 'koronavirüs'e rastlanmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'in Vuhan kentinden tahliye edilerek Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde karantina altına alınan yurttaşların karantina süresinin sona erdiğini bildirdi

Çin'den tahliye edilen yolcularda 'koronavirüs'e rastlanmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'in Vuhan kentinden tahliye edilen ve Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde karantina altına alınan yurttaşlarda 'koronavirüs'e rastlanmadığını açıkladı. Koca, "14 günlük karantina sürecini geçirdiler. Herkesle ayrı ayrı ilgilenildi. Bundan sonra normal hayatlarına devam ediyor olacaklar. Herhangi bir takip gerekmiyor" dedi.

Koca şu şekilde devam etti:

"14 günlük zaman dilimde hastalık bulgusu yoktu. İlk günden itibaren 3 günlük aldığımız tetkitlerde bir bulguya rastlanmadı. Bugün çıkan sonuçların negatif olduğu yani korona virüsüne rastlanmadığını rahatlıkla söylebiliriz. 42 yolculardı. Ben kendileri ile bütün vatandaşlarımızla görüştüm. 5 tane de çocuğumuz vardı. Bundan sonraki süreçte de normal hayatlarına devam edecekler. Yurt dışında olan vatandaşlarımız 1 gün daha kalmak istediklerini belirttiler."

NE OLMUŞTU?

Çin'in Vuhan kentinden tahliye edilen 42 Türkiye vatandaşı ve uçakta bulunan mürettebat Ankara'da bulunan "Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde gözetim altına alınmıştı. Gözetim altına alınan yurttaşlardan şu ana kadar 3 kez numune alınmış ancak tamamı negatif çıkmıştı.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız